Jaką lokówkę wybrać?

Jaką lokówkę wybrać?

Marzą Ci się włosy lekko falowane lub kręcone? Chciałabyś od czasu do czasu zaskoczyć znajomych pięknym skrętem? Lokówka Ci w tym pomoże! A my - pomożemy w wyborze tej odpowiedniej.

lokowka-do-wlosow

Na co zwracać uwagę, kupując lokówkę?

Dobór lokówki musimy dopasować do stanu i kondycji naszych włosów. Jeżeli jesteśmy posiadaczami cienkich, delikatnych włosów, to musimy wybrać lokówkę, której temperatura nagrzewa się do jak najniższej temperatury, tj. 150*C. Włosy mocne, grube i gęste zakręcą się dopiero pod wpływem 200*C.

Lokówkę dobieramy też pod efekt, który chcemy uzyskać. Jeśli chcemy uzyskać delikatne, cienkie loki to musimy użyć lokówki automatycznej lub tradycyjnej o średnicy ok. 16-20 mm. Aby uzyskać loki grube, potrzebujemy lokówki o średnicy 30-36 mm.

Najważniejsze rzeczy przy wyborze lokówki


Powłoka wałka

  • ceramiczna - powłoki nagrzewają się równomiernie, co eliminuje prawdopodobieństwo przypalenia włosów
  • tytanowa - polecane do grubych włosów, skutecznie utrzymuje ciepło i jest wytrzymalsza od ceramicznej
  • turmalinowa - emituje jony naturalne, które domykają łuskę włosa, co przyczynia się do łatwiejszego modelowania włosów i zapobiega elektryzowaniu się włosów
  • teflonowa - materiał nietrwały, który dość szybko ulega wykruszeniu i może się nierówno rozgrzewać.

Funkcja regulacji temperatury

Warto, aby lokówka posiadała elektryczną i wielostopniową regulację temperatury, którą z łatwością możemy dostosować do potrzeb włosów. Niektóre urządzenia dostosowują temperaturę automatycznie.

Moc lokówki

Moc lokówki wybieramy dostosowując się do kondycji naszych włosów oraz ich potrzeb. Im wyższa moc, tym lokówka będzie się krócej nagrzewać. Z wyższą temperaturą uzyskamy szybszy i mocniejszy efekt. Musimy jednak pamiętać, że przy włosach słabych i cienkich, musimy mieć na uwadze fakt, że wysoka temperatura może tym włosom zaszkodzić.

Rodzaje lokówek

  • Tradycyjna - posiada wałek o średnicy od 15 do 25 mm z klipsem u boku, służący do przytrzymywania pasma włosów. Im grubsza średnica lokówki, tym luźniejsze loki i fale. Pozwala uzyskać loki o różnorodnym kształcie
  • Automatyczna - sama nawija włosy na wałek, co sprawia, że każdy włos jest zakręcony tak samo. Niestety, lokówka ta posiada także wady - nie można nią kręcić szerokich pasm, ma stosunkowo wysoką cenę i przy braku uwagi może wkręcić pasmo
  • Lokówko-suszarka - z nią jesteśmy w stanie wystylizować wilgotne włosy. Umożliwia jednoczesne suszenie i układanie włosów: tworzenie dużych fal, podkręcanie końcówek. Nie uzyskamy nią jednak typowych loków.
  • Wielofunkcyjna - to lokówka, która posiada wymienne nasadki odpowiednie do różnorodnej stylizacji.

Polecane lokówki