Jak dbać o włosy jesienią? 6 prostych i  zdrowych porad.

Jak dbać o włosy jesienią? 6 prostych i zdrowych porad.

Odpowiednia pielęgnacja włosów jesienią jest bardzo ważna. Włosy narażone są wtedy na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych takich jak niskie temperatury, wiatr i zmiany wilgotności. Ich kondycja może szybko się pogorszyć – włosy mogą stać się suche, matowe, bardziej skłonne do elektryzowania, przetłuszczania się i wypadania. Pokażemy Ci 6 prostych porad jak uniknąć pogorszenia kondycji włosów jesienią.


Spis treści:
Jak prawidłowo dbać o włosy jesienią?
Jak dbać o włosy w czasie jesieni? Oto 6 prostych i zdrowych porad
W jaki sposób powstrzymać wypadanie włosów jesienią?

Jak prawidłowo dbać o włosy jesienią?


Jesień to czas, w którym ulegamy ogólnemu osłabieniu. O tej porze roku zmieniają się warunki atmosferyczne, temperatura spada, słonecznych dni jest jak na lekarstwo (które przecież dostarcza nam witaminę D3), przeważają wilgotne deszczowe dni, które stają się znacznie krótsze.

Zmniejsza się ilość czasu, jaką spędzamy na aktywności na powietrzu, co powoduje gorsze dotlenienie. Po takich zmianach mamy znacznie gorszy nastrój, a co za tym idzie nasze włosy również. Właśnie podczas jesieni zauważamy natężenie ich wypadania.

Jeśli chcemy mieć piękne i lśniące włosy, musimy o nie zawalczyć. Pielęgnacja włosów jesienią powinna być w pierwszej kolejności ukierunkowana na naprawę zniszczeń powstałych latem. Oznacza to, że trzeba działać kompleksowo – nawilżać, odżywiać i regenerować. Im bardziej zadbamy jesienią o włosy, tym lepiej będą przygotowane na sezon zimowy, który także nie jest dla nich łaskawy.

pielegnacja-wlosow-jesienia

Jak dbać o włosy w czasie jesieni? Oto 6 prostych i zdrowych porad

Jeśli zastanawiasz, od czego zacząć jesienną pielęgnację włosów to mamy dla Ciebie małą podpowiedź. Przygotowaliśmy 6 prostych kroków, które sprawią, że Twoje włosy będą piękne i zdrowe.

1. Prawidłowe mycie i oczyszczanie włosów
Przy odpowiedniej pielęgnacji warto zacząć od podstaw, a więc od mycia głowy. Włosy należy myć tak często, jak jest to potrzebne. To ogólna zasada, do której zimą warto się stosować, szczególnie jeśli włosy szybko się przetłuszczają. Najlepszą strategią będą łagodne szampony, które można stosować nawet codziennie, a sporadycznie (raz w tygodniu) warto umyć włosy szamponem oczyszczającym, który usunie z nich resztki produktów do pielęgnacji i stylizacji.  Do dobrego oczyszczenia skóry głowy i pobudzenia cebulek do wypuszczania nowych włosów, warto zastosować też peelingi do skóry głowy. Delikatne drobinki masują skalp, poprawiają mikrokrążenie i pomagają stymulować cebulki. Dzięki temu włosy szybciej rosną.

2. Nawilżanie i odżywianie
Pielęgnacja włosów jesienią musi obejmować systematyczne nawilżanie włosów. Oprócz przygotowania włosów do jesieni musimy się też skupić na regeneracji pasm po lecie. Przesuszone od słońca i suchego powietrza pasma dobrze jest nawilżyć i odżywić. Przy każdym myciu włosów stosuj więc odżywkę do włosów, która w swoim składzie zawiera odżywcze składniki takie jak: witaminę E, prowitaminę B5 (d-pantenol) czy różnego rodzaju olejki. Warto przynajmniej raz w tym tygodniu nałożyć na pasma, odżywcze maski np. z ceramidami, które działają regenerująco i naprawczo. Do odżywienia i pogrubienia włosów możesz stosować też odżywki i maski z olejami.

3. Olejowanie
Okres jesienny to odpowiedni moment przygotowanie włosów do zimy. Idealnym sposobem  na to jest właśnie olejowanie. Naturalne olejki to cenne źródła wielu witamin. Substancje te doskonale sprawdzają się w pielęgnacji włosów. Olejki mogą nawilżać, odżywiać, regenerować, wygładzać i wzmacniać. Hamują wypadanie włosów — czyli w wyraźny sposób poprawiają kondycję włosów. A nawet pobudzają porost włosów. Regularnie wykonywany zabieg olejowania włosów przynosi liczne korzyści dla włosów.

4. Suplementacja
Jesienią możemy zauważyć wzmożone wypadanie włosów, które jest spowodowane zmianą pogody, ale także i zmianą diety. Lato oprócz pięknej pogody dostarczało nam witamin i minerałów ze świeżych warzyw i owoców. Jesienią niestety mamy ich o wiele mniej. Należy zatem uzupełnić swoją dietę w produkty zawierające naturalną biotynę (naturalnym źródłem biotyny będą jajka, a także drożdże, wątróbka czy soczewica). Nie zapominaj też o uzupełnieniu diety w odpowiednią ilość białka, żelaza, selenu i cynku.
W razie potrzeby można sięgnąć po suplementy diety- należy pamiętać żeby skonsultować wprowadzanie jakichkolwiek suplementów ze swoim lekarzem.

5. Wygładzenie i zabezpieczenie końcówek
Włosy po lecie często są przesuszone i spuszone. Do jesiennej rutyny pielęgnacyjnej warto dodać kremy wygładzające i sera na końcówki. Najlepszymi kosmetykami zabezpieczającymi końcówki będą produkty na bazie silikonów. Można je stosować codziennie w niewielkiej ilości- na długości i końcówkach włosów z pominięciem skóry głowy.

6. Podcinanie
Jesień to też dobry czas na wizytę u fryzjera i pozbycie się suchych i rozdwojonych końcówek. Włosy po lecie mogą być bardzo suche, zwłaszcza na końcach. Rozdwojone końce włosów mają do siebie niestety to, że jedynym skutecznym sposobem na pozbycie się ich jest radykalne cięcie. Odśwież więc swoją fryzurę, a Twoje włosy staną się lżejsze i bardziej wygładzone.


3. W jaki sposób powstrzymać wypadanie włosów jesienią?


Sezonowe wypadanie to tylko jedna z odmian osłabienia kondycji włosów, dotykające nas na przestrzeni zmiany pór roku. Jesień to okresy, podczas którego nasze włosy wypadają w większych niż zwykle ilościach. Ten rodzaj sezonowego gubienia włosów, spowodowany zwykle czynnikami zewnętrznymi lub wewnętrznymi, jest procesem naturalnym. Co najważniejsze jest to stan do opanowania, który często przechodzi samoistnie wspomagany środkami pielęgnacyjnymi. Warto sięgnąć po serię produktów wzmacniających cebulki i ograniczające wypadanie. Świetnym rozwiązaniem są też kuracje przeciw wypadaniu w postaci ampułek, które zawierają silnie skoncentrowane składniki aktywne.


Zapoznaliśmy Cię z naszymi 6 sposobami by jesienią cieszyć się zdrowymi i pięknymi włosami, które będą idealnie przygotowane na nadejście mroźnej zimy.