Opinie o Nas Jak pielęgnować włosy falowane?
23 kwiecień 2021

Włosy falowane charakteryzują się delikatnym i nietrwałym skrętem. Ich forma przybiera kształt litery „s”, taki typ określany jest jako 2, z rozróżnieniem na 2A, 2B, 2C w zależności od intensywności skrętu. Włosy falowane i kręcone, mimo różnic jakich wymaga ich pielęgnacja, często są traktowane jak jeden rodzaj włosów. Fale zazwyczaj mają zdecydowanie mniejszą tendencję do puszenia się niż pasma kręcone, ponadto łatwiej je obciążyć.

Czego nie lubią włosy falowane?

Dbanie  o włosy falowane


Nie czesz włosów na sucho. Czesanie suchych fal „odwdzięczy” się zwiększonym puszeniem i utratą zdefiniowanego skrętu. Falowane włosy należy czesać wyłącznie wtedy, kiedy są jeszcze mokre. Najlepiej użyć do tego grzebienia z szeroko rozstawionymi ząbkami, a przed przystąpieniem do rozczesywania nałożyć lekką odżywkę. Na rozczesanie warto poświęcić więcej czasu i robić to dokładnie nie szarpiąc przy tym włosów. Nie susz włosów zbyt gorącym nawiewem suszarki. Dobrze jest ograniczać kontakt włosów ze zbyt wysoką temperaturą urządzeń do stylizacji. Po umyciu włosów, osusz je papierowym ręcznikiem lub bawełnianą koszulką, użyj dowolnego stylizatora do fal i susz włosy z pomocą dyfuzora. W ten sposób najlepiej wydobędziesz naturalny skręt. Jeśli masz więcej czasu możesz najpierw lekko podsuszyć włosy ciepłym strumieniem powietrza i pozostawić je do naturalnego wyschnięcia.


Co się sprawdza w pielęgnacji fal?


Stosuj odpowiednie odżywki. Pielęgnacja włosów falowanych powinna opierać się stosowaniu odżywek emolientowych, które będą ograniczały puszenie się włosów i wygładzą pasma oraz odżywek proteinowych o działaniu regenerującym. W przypadku szamponów ważne jest, aby nie miały w swoim składzie alkoholi. Włosy falowane lubią naturalne oleje. Można stosować tzw. olejowanie, czyli nałożenie oleju bezpośrednio na włosy lub dodanie kilku kropli do maski czy odżywki. Świetnie sprawdza się także zastosowanie małej ilości olejku na końcówki.

mycie włosów falowanych


Kosmetyki do stylizacji falowanych włosów


Do stylizacji możesz używać żelu, pianki lub mgiełki utrwalającej. Kosmetyki te można stosować solo lub w kombinacjach, np. pianka + żel, mgiełka + żel. Do wstępnej stylizacji przydatna jest też odżywka bez spłukiwania. Po jej nałożeniu na mokre włosy należy odciskać pasmo po paśmie definiując kształt fal, a potem zaaplikować żel.
Praktyczne akcesoria - Fale z pewnością polubią grzebienie i szczotki z szerokim rozstawem ząbków typu Denman. Znakomicie wydobędą kształt fal.

Porządny dyfuzor, jak już wspomnieliśmy wcześniej, to bardzo przydatny gadżet do wydobywania naturalnego skrętu fal. Należy dopasować go do swojego modelu suszarki lub przy kupnie nowej zwrócić uwagę czy zawiera w zestawie właśnie ten element. Ręcznik z mikrofibry – włosy falowane potrzebują delikatnego traktowania, powinniśmy więc unikać
szorstkich ręczników. Mokre włosy są kilkukrotnie bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne niż włosy suche.

Jeśli masz włosy falowane to podziel się swoimi spostrzeżeniami i trikami w codziennej pielęgnacji. Zachęcamy do komentowania! :)


2017 © BEAUTYSUPPLY.PL, Realizacja Result Media