Opinie o Nas 5 Sposobów na stosowanie maski do włosów
15 wrzesień 2020

Regularne koloryzacje, suszarki, prostownice czy lokówki negatywnie wpływają na kondycję naszych włosów. Z czasem stają się one przesuszone, matowe, rozdwajają się, kruszą i łamią. Nie ma jednak problemu, któremu nie można zapobiec. Wystarczy odpowiednia pielęgnacja! 

Odpowiednia regeneracja, czyli maski do włosów!

Włosy nie tylko dobrze jest oczyszczać oraz odżywiać. Warto je również regenerować! Dlatego dobrze, by na Twojej półce w łazience obok szamponu i odżywki, na stałe zagościła maska do włosów. Maski to najskuteczniejsze produkty pielęgnacyjne, które łatwo można aplikować samemu. Niestety wokół masek narosły mity, że bardzo obciążają włosy. Jednak czy tak jest naprawdę? Należy pamiętać, że nieodpowiednie wykorzystanie kosmetyków pozbawia włosy szansy na regenerację i sprawia, że wyglądają jeszcze gorzej. Dlatego też chcielibyśmy przedstawić kilka zasad, o których warto pamiętać podczas korzystania z kosmetyków takich jak maski.

Maski do włosów - jak regenerować włosy!

Jak często stosować maski do włosów?

Odpowiednia pielęgnacja wymaga regularności. Wszystko zależy również od potrzeb. Maski w przeciwieństwie do odżywek nie stosuje się na co dzień. Najczęściej maski nakładane są raz na dwa albo trzy tygodnie. Częstszego stosowania wymagają włosy farbowane bądź zniszczone. To właśnie dzięki maskom włosy tego typu odzyskują elastyczność, nawilżenie, jak również łatwiej się również rozczesują. 

Czy wszystkie maski do włosów są takie same?

Warto pamiętać, że maska masce nierówna. Zazwyczaj już podczas zakupów należy sprawdzić zalecenia - jak stosować maskę, jej skład, właściwości czy przeznaczenie. Wszystko powinno być opisane na etykiecie produktu. W końcu inaczej działa maska do włosów farbowanych, a inaczej do włosów kręconych. 

Maski do włosów stosuje się na czyste włosy

Spora ilość kobiet twierdzi, żę maski do włosów są nieskuteczne. Wielokrotnie spotkaliśmy się z opinią, że nie dają one odpowiednio dobrych efektów. Mało jednak osób zdaje sobie sprawę, że maskę powinno nakładać się na świeżo umyte włosy. Stosowanie maski przed myciem włosów mija się z celem. 


Maski do włosów nie nakłada się na całe włosy!

Maskę do włosów należy rozprowadzać równomiernie, przeczesując włosy palcami bądź też grzebieniem. Składniki odżywcze znajdujące się w maskach powinny dotrzeć do wszystkich włosów. Poprawne nakładanie maski to poziom od wysokości ucha. 

Jak długo trzymamy maskę na włosach?

Niezwykle ważne jest to, że maska musi mieć czas, by zadziałać. Nie oczekuj, że maska trzymana trzy minuty na włosach zdziała cuda. Maskę trzymamy na włosach od kilku do kilkunastu bądź nawet kilkudziesięciu minut. Należy stosować się do zaleceń opisanych na etykiecie danej maski. 

Kobieta po kuracji maską do włosów

Czy da się wzmocnić efekty jakie daje maska do włosów?

Oczywiście, że tak. Aby maska przyniosła najlepsze efekty dobrze jest wzmocnić jej działanie kompresem. Substancje aktywne wnikają w głąb włosów pod wpływem ciepła, dlatego można przy okazji skorzystać z suszarki do włosów. 

Czy maskę do włosów należy spłukać?

Zdecydowanie tak, maskę spłukujemy letnią wodą a następnie włosy delikatnie osuszamy ręcznikiem. Już po pierwszym zastosowaniu maski widać efekty, o wiele łatwiej można je rozczesać i włosy stają się bardziej miękkie.

Słyszałam, że są maski koloryzujące, czy to prawda?

Tak, maski koloryzujące są idealnym rozwiązaniem, gdy chcesz zwiększyć intensywność koloru. Dzięki takim maskom odświeżysz kolor lub podbijesz odcień swoich włosów. To świetne rozwiązanie, gdy nie masz pewności, czy zdecydować się na tradycyjną koloryzację farbami.
2017 © BEAUTYSUPPLY.PL, Realizacja Result Media