Opinie o NasDlaczego skóra swędzi/piecze po opalaniu?
5 sierpień 2019

Podczas lata najczęściej wybieranym kierunkiem wyjazdów na wakacje jest morze. Wielu ludzi przez długie godziny wyleguje się na słońcu, jednak taki relaks ma też swoje przykre konsekwencje. Efektem nadmiernego pobytu na słońcu jest zaczerwieniona i swędząca skóra. Zapewne zastanawiałeś się, dlaczego skóra piecze oraz swędzi? Jak odpowiednio zaradzić problemom po opalaniu? W tym wpisie chcielibyśmy udzielić Ci kilka rad, aby nie spotkały Cię nieprzyjemne skutki przebywania na słońcu. 

Dlaczego skóra piecze po opalaniu?

Skóra ludzka wystawiona na działanie promieni słońca szybko traci wilgoć, przez co wierzchnia warstwa komórek skóry oraz DNA zostaje zniszczona. Utrata cennej wony powoduje, iż nasza skóra napina się i zaczyna swędzieć, gdyż nadmierne wysuszenie powoduje podrażnienia. Promienie UV podrażniają i uszkadzają wierzchnią warstwę skóry, przez co ta nieestetycznie się łuszczy. Oczywiście efektów poparzenia słonecznego nie czujemy od razu, zazwyczaj uaktywnia się ona wieczorem. 

kobieta opalająca się w wodzie

Jak uchronić się przed problemami po opalaniu?

Przede wszystkim warto stosować kosmetyki z mocnym filtrem SPF. Niektóre filtry ochronne ulegają rozkładowi pod wpływem słońca, dlatego zaleca się aplikować je co 2 godziny. Poza tym sam specyfik może być łatwo zmywalny bądź ścieralny. Mimo wszystko preparatów ochronnych warto używać każdego dnia, nie tylko latem ale i zimą. 

Swędząca oraz piekąca skóra - jak złagodzić ból? 

Nikt nie lubi czuć się niekomfortowo. Warto więc sięgnąć po odpowiednie sprawdzone sposoby pielęgnacyjne, których zadaniem będzie złagodzić naskórek. 

Rekomendujemy wykonywanie delikatnych prysznic z letnią lub chłodną wodą. Dodatkowym elementem idealnym przy pielęgnacji będzie również wykorzystanie żeli oraz kremów nawilżających, które w swoim składzie nie mają żadnych detergentów. Po prysznicu bądź kąpieli delikatnie należy osuszyć ciało oraz twarz. 

Pozostaje problem łuszczącej się skóry. 

Jeżeli skóra już się zagoiła, to możemy zadbać o łuszczący się naskórek przy pomocy delikatnego peelingu. Pomoże on usunąć martwe komórki naskórka oraz zadba o dalszą regenerację. Po peelingowaniu warto użyć balsamu bądź kremu nawilżającego. Wybieraj takie, które w swoim składzie ma oleje roślinne, lipidy. 

Przy kolejnym opalaniu będziesz wiedzieć, że należy zapobiegać skutkom. Nie warto czekać na łagodzenie objawów. Macie może sprawdzone sposoby na piekącą skórę po opalaniu? Jakie patenty sami wykorzystujecie? 


2017 © BEAUTYSUPPLY.PL, Realizacja Result Media