Opinie o Nas Jak nikotyna wpływa na wygląd naszych włosów?
15 February 2023


pielegnacja-wlosow-beautysupply

Nie od dziś wiadomo, że nikotyna źle wpływa na nasz organizm. Jednak czy wiedziałaś, że ma ona również szkodliwy wpływ na nasze włosy?

Dlaczego nikotyna ma zły wpływ na wygląd naszych włosów?

Palenie może wpływać na wygląd naszych włosów, ponieważ substancje chemiczne zawarte w dymie tytoniowym mogą uszkodzić mieszki włosowe i osłabić strukturę samych włosów. W rezultacie palacze mogą zauważyć, że ich włosy są szarawe i mało lśniące. Palenie również może powodować przedwczesne siwe lub srebrzyste odrosty. Dodatkowo dym tytoniowy może sprawiać, że skóra głowy staje się sucha i podrażniona. Prowadzi to do swędzenia skóry głowy oraz do jej przesuszenia. W rezultacie włosy mogą być zniszczone i łamliwe. Na szczęście palenie można porzucić, a włosy powrócą do swojego naturalnego stanu.

Jak dbać o włosy? 

Ważne jest, aby odpowiednio dbać o skórę głowy. Należy regularnie stosować odpowiednie produktów. Należy także unikać nadmiernej ekspozycji na słońce. Odpowiednia jest także odpowiednia dieta. Aby zregenerować włosy zniszczone przez nikotynę, należy zadbać o swoje nawyki żywieniowe. Włosy są bardziej zdrowe i lśniące, jeśli jemy dużo warzyw i owoców oraz innych produktów bogatych w witaminy i minerały. Wreszcie ważne jest stosowanie odpowiednich produktów do pielęgnacji włosów, takich jak odżywkami do włosów.

Bierne palenie a wpływ nikotyny na włosy

Czy wiedziałaś, że nie tylko palacze odczuwają negatywne skutki nikotyny? Jeśli w Twoim najbliższym otoczeniu masz styczność z nałogowym palaczem — Twoje włosy na tym ucierpią. Naukowcy od dawna zdają sobie sprawę, że nikotyna ma szkodliwy wpływ na ludzkie ciało. Jednak dopiero teraz badacze dowiedzieli się, że bierne palenie może również mieć negatywny wpływ na nasze włosy.

Wyniki badań pokazują, że osoby w otoczeniu czynnych palaczy mogą mieć problem ze swoją fryzurą. Nikotyna ma negatywny wpływ na stan włosów: zmniejsza ich elastyczność, kondycję i blask. Co więcej, badania dowiodły, że dym papierosowy może powodować przyspieszone starzenie się skóry głowy. Dlatego też jest bardzo ważne, aby osoby biernie palone unikały bezpośredniego kontaktu z dymem tytoniowym. Warto zwrócić uwagę na to, by przebywać wtedy w miejscach dobrze wentylowanych. Takie proste kroki mogą zapobiec problemom ze skórą głowy.

jak-nikotyna-wplywa-na-wlosy

Czy palenie ma zły wpływ na wygląd naszych włosów?

Palenie znacznie osłabia włosy, przez co może doprowadzić do ich nadmiernego wypadania. Palenie również powoduje, że włosy stają się mniej gładkie i sztywne, a ich kolor staje się matowy. Dym tytoniowy ma tendencję do przesuszania skóry głowy oraz zaburza naturalny poziom pH skóry głowy. Może to doprowadzić do problemów z łupieżem. Palacze czasami odczuwają podrażnienia skóry głowy lub swędzenia w okolicy ucha, lub czoła. Mogą one być spowodowane nagromadzeniem się czarnego pyłu na skórze. Aby uniknąć takich problemów, warto ograniczyć liczbę papierosów wypalanych każdego dnia.

Jak zregenerować włosy po rzuceniu palenia?

Zerwanie ze szkodliwym nałogiem daje dużą szansę na to, że włosy powrócą do zdrowego wyglądu. Aby wspomóc ich regenerację, można stosować naturalne oleje, takie jak olej arganowy. Możesz również udać się do salonu fryzjerskiego i skorzystać z profesjonalnych usług. Warto również unikać czynników zewnętrznych, które mogą osłabić strukturę włosa, takich jak silne słońce czy chlorowana woda. Te proste kroki mogą sprawić, że twoje włosy odzyskają blask i elastyczność po rzuceniu palenia.

Pielęgnacja włosów po odstawieniu nikotyny

Aby jeszcze bardziej wspomóc regenerację włosów, możesz również rozważyć stosowanie specjalnych produktów do pielęgnacji włosów. Może to obejmować szampony i odżywki zawierające składniki aktywne przyczyniające się do odbudowy uszkodzonego włosa. Zniszczone włosy zregenerują się, jeśli odpowiednio o nie zadbasz. Szeroki wybór produktów do włosów zniszczonych znajdziesz na BeautySupply.pl. Ponadto, włosy po odstawieniu nikotyny będą potrzebowały więcej wilgoci. Przygotuj się na to, że wymagana może zostać zmiana szamponu i odżywki. Jeśli masz wrażenie, że Twoje włosy są suche, a przy tym matowe — dodaj do swojego codziennego rytuału pielęgnacyjnego odpowiedni olejek lub serum. Postaraj się także unikać gorących narzędzi stylizacyjnych oraz silnych chemicznych preparatów do koloryzacji. 


2017 © BEAUTYSUPPLY.PL, Realizacja Result Media