Opinie o Nas Chłodny brąz – jak uzyskać taki kolor na włosach?
22 wrzesień 2022

baner-farby-do-wlosow-beautysupply

Odcień chłodny brąz to popularny kolor włosów, który jest łatwy do uzyskania dzięki farbowaniu. Aby uzyskać taki kolor, musisz najpierw rozjaśnić swoje włosy, a następnie nałożyć na nie odpowiednią farbę.

Komu pasuje chłodny brąz na włosach?

Chłodny brąz na włosach pasuje osobom o ciemnej karnacji oraz o jasnych i ciepłych odcieniach włosów. Jest to kolor, który najlepiej prezentuje się na długich i prostych włosach. Dobrze będzie wyglądał u osób z typem urody lato/zima. Do tego naprawdę świetnie współgra z niebieską, zieloną i piwną tęczówką. Kolor ten wygląda bardzo naturalnie. Kolor idealny dla osób, które potrzebują zmiany w swoim życiu, ale nie chcą zbyt eksperymentować. 

Jak uzyskać odcień chłodnego brązu na włosach?

Aby uzyskać odcień chłodnego brązu na włosach, należy zastosować farbę o tonacji niebieskiej lub zielonej. Pamiętaj, aby dokładnie rozczesać włosy przed aplikacją farby, a także sprawdzić, czy kolor jest równomiernie rozprowadzony. Kolor ten może być dość trudny do uzyskania.

Ryzyka związane z uzyskiwaniem koloru na włosach: 

Ciemniejsze włosy - przy rozjaśnianiu kosmyki mogą przybrać ciepłe tony.
Jeśli farbujemy włosy z jasnego blondu, może pojawić się zielona poświata.
Jeśli jedynie ochładzamy kolor, cała procedura jest zdecydowanie łatwiejsza.

W przypadku mocnej zmiany włosy farbujemy farbą w kolorze zimnego/neutralnego brązu. Jeśli mamy jasne włosy, należy przyciemniać je stopniowo. Przy lekkiej zmianie wystarczy użyć tonera. Po uzyskaniu pożądanego koloru, umieść na włosach maskę/odżywkę, a następnie spłucz szamponem dla czarnej farby. Kiedy już to zrobisz, przesuń się do chłodzenia.

chlodny-braz-jak-uzyskac

Jakie są odcienie chłodnego brązu?

Jasność odcienia oznaczona jest cyfrą przed przecinkiem. Brązy zaczynają się od 1 (bardzo ciemny brąz) i kończą na 5 (jasny brąz). Jednak czasem zdarza się, że i ciemniejsze blondy klasyfikowane są jako jaśniejsze brązy. Jeśli chcesz uzyskać wyłącznie chłodny brąz, zwróć uwagę na numer po przecinku. Te cyfry są decydujące! Pierwsza cyfra oznacza odcień dominujący, a druga uzupełniający.

Do chłodnych odcieni zaliczają się:

1 – popielaty

2 – opalizujący (fioletowy)

6 – wiśniowy

7 – metaliczny.

Za chłodne uchodzą także odcienie mokka.

Co gdy farby oznaczone są literami? W takim wypadku, by uzyskać chłodny brąz, musisz wybrać farbę oznaczoną:

 A – ash czyli popielaty

V – violet – fioletowy.

Kiedy już wybierzesz farbę, skompletuj odpowiedni zestaw do farbowania. Pamiętaj, aby kupić nie tylko sam kolor, ale także:

  • miskę oraz pędzel do farbowania
  • folię aluminiową
  • ręcznik papierowy
  • lateksowe rękawiczki.

Pielęgnacja włosów brązowych

Dobrze ufarbowane, brązowe włosy mogą cieszyć się żywotnością przez długi czas, pod warunkiem odpowiedniej pielęgnacji. Poniższe wskazówki pomogą utrzymać kolor i kondycję twoich brązowych loków:

Regularnie nawilżaj i natłuszczaj swoje włosy, szczególnie jeśli masz suche i/lub zniszczone włosy.
Odżywka dobrana do twojego typu włosów będzie stanowić doskonałe uzupełnienie Twojej codziennej pielęgnacji.
Pamiętaj także o ochronie włosów przed słońcem i zanieczyszczeniami, stosując profesjonalne produkty do stylizacji. 

Jaką farbę do włosów wybrać by uzyskać chłodny brąz?

Jeśli chcesz uzyskać chłodny brąz na włosach, to musisz wybrać farbę o odpowiednim kolorze. Najlepiej jest wybrać farbę, która będzie o 1-2 tony ciemniejsza od twojej naturalnej kolorystyki. W ten sposób uzyskasz ładny, stonowany kolor. Pamiętaj, aby wybrać profesjonalną farbę fryzjerską, która cechują się zbilansowanym składem i zawiera wysokiej jakości, doskonale dobrane pigmenty. Do profesjonalnej farby musisz użyć oksydantu! Ale uważaj, żeby nie przesadzić z jego ilością. Możesz w ten sposób uszkodzić swoje włosy! Stosuj się do wytycznych, zawartych w instrukcji. 


2017 © BEAUTYSUPPLY.PL, Realizacja Result Media