Opinie o Nas Jak pozbyć się zmarszczek na czole?
20 maj 2022

Zmarszczki na czole pojawiają się między 25 a 30 rokiem życia i niestety sprawiają, że twarz wygląda na starszą i bardziej poważną, a nawet zmartwioną. Na całe szczęście są sposoby na to, aby skutecznie pozbyć się zmarszczek na czole.  

jak-pozbyc-sie-zmarszczek-na-czole

Przyczyny powstawania zmarszczek

Wraz z wiekiem skóra traci na jędrności i elastyczności. Proces wytwarzania kolagenu słabnie i zmniejsza ilość kwasu hialuronowego, które sprawiają, że na skórze pojawiają się płytsze lub głębsze bruzdy. Co więcej, do powstawania zmarszczek na czole przyczynia się także mimika twarzy, niestosowanie pielęgnacji ochronnej czy niedostateczne nawodnienie organizmu.

Co zrobić, by opóźnić powstawanie zmarszczek na czole?

Jeśli należysz do osób, których „twarz żywo wyraża emocje” - musisz nauczyć się to kontrolować. Nie znaczy to, że masz zostać posągiem z kamienną twarzą, nie. Masz po prostu nauczyć się kontrolować swoją twarz i na przykład rzadziej marszczyć czoło. Dodatkowo, niezwykle istotna jest ochrona twarzy przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. To właśnie one przyspieszają proces starzenia się skóry. Powstawanie zmarszczek opóźnimy także, jeśli będziemy odpowiednio nawilżać skórę i zadbamy o barierę hypolidową skóry.

Pielęgnacja przeciwzmarszczkowa

Odpowiednia pielęgnacja przeciwzmarszczkowa musi być dobrana do wieku oraz do rodzaju skóry.

  • Młoda skóra (od 25 roku życia) - to czas, w którym zaczynają zachodzić pierwsze zmiany i ubytki kolagenu w skórze. W tym czasie skórę musimy intensywnie nawilżyć. Nie zapominaj o nawadnianiu skóry także od wewnątrz.
  • Skóra 35+ - w tym czasie potrzeba nam nieco bardziej intensywnej pielęgnacji przeciwzmarszczkowej. W pielęgnacji powinny pojawić się kremy pobudzające produkcję kolagenu oraz serum na bazie kwasu hialuronowego.
  • Skóra dojrzała (od 45 roku życia) - w tym okresie, nasze zmarszczki robią się dużo głębsze i widoczne nawet bez marszczenia czoła. Najskuteczniejsze okazać się tutaj mogą masaże lub zabiegi medycyny estetycznej. Warto stosować też kremy stworzone z myślą o utracie estrogenów.

2017 © BEAUTYSUPPLY.PL, Realizacja Result Media