Opinie o Nas Demakijaż olejem - kiedy stosować?
2 May 2022

Jeszcze do niedawna kosmetykami do oczyszczania makijażu były płyny micelarne, toniki czy żele. Od jakiegoś czasu jednak, rynek podbijają olejki do demakijażu, które przybyły do nas od Koreanek!

olejki-do-demakijazu

Czym jest OCM?

OCM, to skrót od Oil Cleansing Method, czyli metoda oczyszczania twarzy mieszanką naturalnych olejów roślinnych. Jest to niezwykle łagodny i delikatny dla skóry sposób na wykonanie codziennego demakijażu. Dzięki temu, że tłuszcz rozpuszcza tłuszcz, olejki do demakijażu usuwają nagromadzone w ciągu dnia brudy, zmywają makijaż, usuwają nadmiar sebum oraz pozostałości kremów. Dzięki temu, skóra jest czysta, odświeżona, ale także nawilżona bez uczucia ściągnięcia.

Kiedy stosować OCM?

Demakijaż olejem wykonywać się powinno wieczorem, kiedy skóra jest zanieczyszczona po całodniowym przebywaniu wśród smogu, kurzu i innych zanieczyszczeń, a także po całodniowym noszeniu makijażu.

Kto może stosować metodę OCM?

Metoda oczyszczania twarzy olejkiem to metoda, która jest odpowiednia dla każdego rodzaju cery. Pod warunkiem, że zostanie dobrze dobrana do naszego typu oraz do potrzeb, które ma nasza skóra. Co więcej, skóry tłuste, mieszane i problematyczne mogą naprawdę skorzystać z zalet mycia twarzy olejem, jeśli tylko dobiorą kosmetyk, który rzeczywiście przeznaczony jest do danego typu twarzy.

naturalne-oleje-do-demakijazu

Dobór olejka do typu cery

Wybierając olejek do demakijażu, musimy pamiętać, aby olejek ten był jak najwyższej jakości, tłoczony na zimno i nierafinowany oraz całkowicie naturalny. Na rynku istnieje szeroki wybór naturalnych olejków, oferowanych nie tylko przez koreańskie firmy, skąd wywodzi się sposób demakijażu olejem, ale też przez polskie marki, które zainteresowały się tym sposobem oczyszczania.


Jakie olejki są dobre do danego typu cery?

  • Skóra sucha: olej z wiesiołka, olej z ogórecznika, olej awokado, olej ze słodkich migdałów
  • Skóra normalna: olej ze słodkich migdałów; olej awokado, olej jojoba, olej z pestek moreli, olej arganowy
  • Skóra tłusta: olej z czarnuszki, olej jojoba, olej lniany, olej z pestek malin,
  • Skóra naczynkowa: olej z rokitnika, olej z dzikiej róży, olej z kocanki, olej z czarnuszki

Demakijaż olejem - krok po kroku

Demakijaż olejem to dość prosta, nieskomplikowana czynność, z którą poradzą sobie wszyscy.

  1. Pierwszym krokiem jest wylanie niewielkiej ilości olejku na dłoń i rozmasowanie go.
  2. Następnym, drugim krokiem jest naniesienie olejku na suchą skórę i delikatne masowanie twarzy kolistymi ruchami.
  3. Trzecim krokiem jest spłukanie oleju letnią wodą - można zrobić za pomocą rąk albo użyć zamoczonego ręcznika, który będziemy delikatnie przykładać do twarzy.
  4. Następnie, po oczyszczeniu i zmyciu olejku można przystępować do dalszej części pielęgnacji twarzy.

Czy olejki do demakijażu zapychają?

Generalnie olejki do demakijażu nie powinny zapychać, ale pamiętać należy, że każda cera jest inna i inaczej reaguje na różne kosmetyki. Produkt ten może zapychać, jeśli nie odpowiednio dobierzemy swój olejek. Jeżeli Twoja skóra ma tendencję do zapychania się, zamiast eksperymentować i szukać, skonsultuj się z kosmetologiem, który doradzi Ci jaki olejek do demakijażu będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni.


2017 © BEAUTYSUPPLY.PL, Realizacja Result Media