Opinie o Nas Jak wybrać odpowiednią szczotkę do włosów?
10 listopad 2021

Stosowanie masek, odżywek, odpowiednich szamponów - to wszystko pomaga nam w utrzymaniu kondycji włosa w dobrym stanie. Jednak, sama pielęgnacja to za mało. Aby kosmyki włosów zawsze wyglądały dobrze oraz były świetnie ułożone, należy skupić się również na.. szczotce!
Szczotka to narzędzie używane przez większość z nas każdego dnia. Pomaga nam rozczesać włosy po długiej, relaksującej kąpieli czy ułożyć włosy w taki sposób, abyśmy były zadowolone. Na rynku dostępność szczotek jest szeroka, skąd więc wiedzieć jaką wybrać? Na co warto zwrócić uwagę? 

szczotka-do-wlosow

Rodzaje szczotek do włosów

Ważnym elementem pomagającym nam wybrać szczotkę jest tworzywo, z którego ją wykonano. Oto kilka rodzajów:
> szczotki z naturalnym włosiem
> szczotki drewniane
> szczotki plastikowe
> szczotki metalowe.

Najlepiej jest unikać szczotek z plastikowymi oraz metalowymi elementami, gdyż mogą one uszkodzić skórę głowy czy nadwyrężyć strukturę włosa. Szczotki wykonane z naturalnych składników są delikatniejsze i rozczesują splątane włosy szybko i bez bólu. Czyż to nie wspaniałe? 

Dobrze, wiemy zatem jakiej szczotki szukać, ale czy to wystarczy? Nie. Mamy różne rodzaje włosów i mamy też odpowiednie dla nich szczotki. 

kobieta-szczotka-do-wlosow

Szczotka do delikatnych włosów

Cienkie, delikatne włosy wymagają nieco więcej opieki. Odpowiednie kosmetyki to jedno, ale warto też zaopatrzyć się w szczotkę, która zapewni naszej głowie masaż. Szczotka, którą powinnyśmy używać przy tego rodzaju włosów powinna posiadać gęste i naturalne włosie. Szczotkowanie tym typem, pobudzi nasze włosy do szybszego wzrostu, a także je wzmocni.

Szczotka do gęstych włosów

Gęste włosy, choć prezentują się znakomicie i z zewnątrz mogą wyglądać na odpowiednio zadbane i dobrze rozczesane, niekoniecznie takie są. Aby mieć pewność, że dobrze rozczesaliśmy włosy, należy wybrać szczotkę z naturalnym włosiem, najlepiej kwadratową lub okrągłą, gdyż pomagają one nie tylko pozbyć się splątań, ale także odpowiednio wymodelować włosy.

Szczotka do długich włosów

Długie, piękne włosy, aby zawsze takie były, wymagają specjalnej troski. Odpowiednia szczotka dla tego rodzaju włosów to taka, która jednocześnie modeluje włosy, a przy tym zapobiega ich splątaniu. Najlepsze tu będą szczotki z ceramicznymi powłokami. Powłoka ta nie tylko sprzyja szybszemu suszeniu włosów, ale także dodaje objętości. Czyż to nie wspaniałe?

Szczotka do kręconych włosów

Która posiadaczka kręconych włosów nie ma problemów z kołtunami i napuszonymi włosami, niech pierwsza rzuci kamieniem. Choć kręcone włosy są piękne i zawsze wszystkich zachwycają, pielęgnacja ich jest bardzo wymagająca. Aby włosy się nie elektryzowały należy wybrać drewniane bądź bambusowe szczotki, gdyż zapobiegają one temu zjawisku. Warto jednak zwrócić uwagę na rozstawienie zębów. Żeby włosy się nie plątały, zęby szczotki powinny być rozstawione dość szeroko. 

Lecz przygoda ze szczotką nie kończy się w momencie, w którym ją dostosujemy do swoich potrzeb. O szczotkę również trzeba dbać. 

Jak dbać o szczotkę do włosów?

Aby szczotka służyła nam długo i prawidłowo, trzeba pamiętać o pielęgnacji jej. Oto kilka porad, jak dbać o szczotkę, by mogła nam dobrze i długo służyć.

> Istotne jest systematyczne usuwanie włosów ze szczotki. 
> Należy poświęcić jeden dzień w tygodniu na umycie szczotki.
> Szczotkę trzymamy w miejscu zamkniętym, dzięki czemu zapobiegamy dostaniu się do niej zanieczyszczeń.
> Warto zaopatrzyć się w specjalny czyścik do szczotek, który pomoże nam dokładnie wyczyścić najskrytsze zakamarki. 

Pielęgnacja włosów może wydawać się niekiedy skomplikowana i długa, lecz tak naprawdę ciężkie są tylko początki. Kiedy już się wdrożymy i przyzwyczaimy, może stać się ona dla nas przyjemnością.   

Polecane przez nasz szczotki to:

> Szczotka Olivia Garden HH-P5
> Olivia Graden Ionic Supreme Combo
> Olivia Garden HH-2


2017 © BEAUTYSUPPLY.PL, Realizacja Result Media