Opinie o Nas Co musisz wiedzieć o suszarkach do włosów?
28 wrzesień 2021

Znalezienie suszarki, która jest bezawaryjna, ma dużą moc i jednocześnie jest wystarczająco delikatna, aby uniknąć uszkodzeń termicznych, może być dość trudne.

Na rynku istnieje mnóstwo różnych modeli suszarek, ale jak wybrać dla siebie najlepszą? Na co zwrócić uwagę, co jest istotne, a co mniej ważne?

Jeśli masz dość kupowania suszarek do włosów w ciemno lub bazując jedynie na opiniach internautów, które nie zawsze są wiarygodne, to masz szczęście, my Ci pomożemy! Oto pełny przewodnik, jak wybrać najlepszą suszarkę profesjonalną.

profesjonalne-suszarki-do-wlosow

Jaką moc suszarki do włosów wybrać?

Moc suszarki do włosów, która byłaby dla Ciebie najlepsza, zależy od konkretnego rodzaju włosów, ich długości, gęstości i tekstury. Im wyższa moc suszarki do włosów, tym cieplejsze będzie jej maksymalne ustawienie i tym większa będzie ogólna moc. Jednak warto pamiętać, że do domowego użytku nie są potrzebne najmocniejsze, najdroższe suszarki. Dużą uwagę należy zwrócić na dodatkowe funkcje suszarki typu jonizacja, głośność, ciężar, szerokość końcowego koncentratora, itd.

Suszarki do włosów o dużej mocy (2200W - 2600W)  świetnie sprawdzą się do pracy w salonie fryzjerskim, ponieważ w mgnieniu oka suszą włosy, są prawdziwymi sprzymierzeńcami ekspresowej pracy. Ich wadą jest to, że mogą powodować przesuszenie włosów, zwłaszcza jeśli używasz ich zbyt często, przegrzewasz włosy lub nie użyjesz odpowiedniego produktu termoochronnego

Do domowego użytku polecane są suszarki 1800W - 2400W. Jeśli Twoje włosy są cienkie, słabe lub podatne na uszkodzenia, prawdopodobnie najlepiej sprawdzą się u Ciebie suszarki do włosów o niskiej mocy. 

Jeśli Twoje włosy są wyjątkowo długie, grube lub kręcone, wypróbuj mocniejsze suszarki, aby zaoszczędzić swój czas i zadbać, aby każdy kosmyk był dokładnie wysuszony.


profesjonalny-sprzet-fryzjerski

Jaką technologię wybrać?

Najważniejsze rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze suszarki, to rodzaj technologii, moc, liczba ustawień, waga i dodatkowy osprzęt. 

Suszarki są wyposażone w różne technologie: ceramiczna, turmalinowa lub tytanowa. Zdarza się, że sprzęt posiada połączenie takich technologii, na przykład ceramiczno-turmalinowe. 

Warto wspomnieć, że te technologie używane są również przy produkcji prostownic oraz lokówek.

Technologia ceramiczna jest stosowana w sprzętach najwyższej jakości. Ceramiczne elementy doskonale przewodzą ciepło. Dzięki zastosowaniu tej technologii ciepło wyprodukowane przez suszarkę nie działa jedynie na powierzchni włosów, ale wnika w głąb włosa, co powoduje znaczne przyspieszenie procesu suszenia bez naruszenia struktury i kondycji naszych włosów. Dodatkowym atutem jest fakt, że ceramiczne suszarki przewodząc ciepło nie nagrzewają się, co sprawia, że użytkowanie jest bardzo komfortowe i bezproblemowe. Technologia turmalinowa daje suszarce możliwość produkowania jonów ujemnych. Suszarka turmalinowa to gwarancja posiadania funkcji jonizacji. Jonizacja zapobiega nadmiernemu elektryzowaniu się kosmyków, domyka łuskę włosa, czego efektem są gładkie, błyszczące włosy.Technologia tytanowa zapewnia suszarce wyjątkową odporność na wszelkie uszkodzenia. Tytan to materiał praktycznie niezniszczalny. Ta technologia jest całkowicie bezpieczna dla struktury włosa. Dodatkowo zaznaczymy, że najczęściej profesjonalne suszarki z technologią tytanową są wyposażone w najwyższej jakości silnik. 


modelowanie-wlosow

Dodatki

Przy zakupie suszarki zwróć uwagę, aby była ona wyposażona w co najmniej 3 poziomy temperatury i 2 ustawienia prędkości, a także przyciskiem chłodnego powietrza. W ten sposób będziesz mieć wystarczającą wszechstronność, aby stworzyć wiele różnych fryzur za pomocą tej samej suszarki. Świetnie by było, jeśli suszarka do włosów jest wyposażona w dodatkowe koncentratory powietrza, zamienne filtry, czy dyfuzor do włosów kręconych.Kliknij tutaj, aby zobaczyć najpopularniejsze modele profesjonalnych suszarek do włosów! 


2017 © BEAUTYSUPPLY.PL, Realizacja Result Media