Opinie o Nas Jak zgolić brodę?
3 sierpień 2021

Znudziło Ci się już utrzymywanie odpowiedniego kształtu brody lub uważasz, że nie pasuje już do Twojej twarzy, więc postanowiłeś się zdecydować i zgolić zarost. W teorii brzmi to dość prosto-wystarczy namydlić brodę i zgolić ją. Jednak niekoniecznie jest to tak proste, jak się wydaje. Jeśli ogolisz się nieprawidłowo, możesz pozostawić na twarzy podrażniony bałagan. Ważne jest, aby robić to we właściwy sposób. Musisz tylko dowiedzieć się, co to jest. Poniżej przedstawiamy cztery kroki, które sprawią, że golenie twarzy będzie bezbolesne, pozbawione zarostu i czyste.

Jak ogolić brodę?

Odpowiednie wyczucie czasu

Jeśli dawno się nie goliłeś, powinieneś wiedzieć, że skóra pod zarostem może być nieco jaśniejsza niż skóra na reszcie twarzy. To ważna informacja na wypadek, gdybyś następnego dnia miał spotkanie. Twoja skóra będzie również nieco bardziej wrażliwa, ponieważ nie była golona od dłuższego czasu. Niestety, może to prowadzić do podrażnień lub wrastających włosków. Najlepiej jest zgolić zarost na początku weekendu, podczas którego nie masz żadnych zobowiązań towarzyskich, aby dać skórze kilka dni na przystosowanie się i nabranie koloru. 

Da Ci to również szansę na przyzwyczajenie się do nowego wyglądu, zanim ujawnisz go przyjaciołom i współpracownikom.

Najpierw przycinaj

Przed przystąpieniem do golenia zarostu należy go jak najdokładniej przyciąć trymerem do brody lub maszynką do strzyżenia. Golenie pełnego zarostu zwykłą maszynką jest nieskuteczne, ponieważ maszynka nie będzie w stanie zbliżyć się do powierzchni skóry na tyle blisko, aby umożliwić efektywny poślizg. Jeśli nie masz zestawu maszynek do strzyżenia, poproś miejscowego fryzjera, aby zgolił Ci zarost. (Możesz też skorzystać z okazji i zafundować sobie profesjonalne golenie). Po dokładnym przycięciu brody możesz ją zgolić.

Jak się ogolić?

Polegaj na parze

Najlepiej jest golić się pod koniec prysznica, ponieważ zarost jest bardziej miękki, a Twoje pory również będą bardziej miękkie. Użyj wysokiej jakości kremu do golenia i ostrej maszynki. Nałóż krem na twarz i używając wolnej ręki, napnij skórę. Gol się dokładnie zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów, pamiętając o tym, aby co jakiś czas opłukać maszynkę.

Spłukiwanie i nawilżanie

Kiedy skończysz, opłucz twarz i sprawdź wzrokowo, czy nie ma żadnych szorstkich miejsc - jeśli wszystko wygląda gładko, przestań. Jeśli musisz poprawić jakieś miejsca, powtórz pozostałe kroki. Ponieważ minęło już trochę czasu od golenia, unikaj golenia pod włos lub zbyt blisko. Kiedy skończysz, opłucz twarz chłodną wodą. Na koniec użyj dobrego kremu nawilżającego po goleniu, który wspomoże gojenie i nawilży skórę. 

Piękno zarostu na twarzy polega na tym, że jest to szybki i niedrogi sposób na zmianę wyglądu i zachowanie świeżości. Jeśli po zgoleniu brody zdecydujesz, że wolisz mieć trochę zarostu, zawsze możesz go zapuścić z powrotem. W beautysupply.pl znajdziesz najlepsze kosmetyki do dbania o brodę, więc zapraszamy!


2017 © BEAUTYSUPPLY.PL, Realizacja Result Media