Opinie o Nas Obalamy mity pielęgnacyjne!
15 luty 2021

Ciekawostek i teorii o pielęgnacji włosów jest dostępnych mnóstwo w gazetach, internecie, na forach internetowych i tak dalej.. Ale czy jesteśmy pewni, że wszystkie są prawdziwe? Zebraliśmy dla Was kilka najczęściej powtarzających się mitów, które koniecznie musimy wyjaśnić! 

Olejki są bezużyteczne, jeśli masz przetłuszczające się włosy

Mit, mit i jeszcze raz mit. Rodzajów olejków jest dużo, ale czy to znaczy, że nie sprawdzą się do tłustych włosów? Problem dla tego rodzaju włosów leży przy skórze głowy - to tam wydzielany jest nadmiar sebum, co powoduje przetłuszczenie włosów, ale bardzo często zdarza się, że tłuste włosy przy podstawie są przesuszone na końcach. I co wtedy w takiej sytuacji? Polecamy suche olejki, które odpowiednio nawilżą końce. Pamiętajmy jednak, aby nałożyć taki produkt tylko na końcówki. 

Olejki są super produktem do suchych końcówek przetłuszczających się włosów. :) 

olejki-do-wlosow

Podcinanie włosów powoduje, że rosną szybciej 

To stwierdzenie też nie jest prawdziwe, pomimo, że czasem możemy odnosić takie wrażenie. Słabe, farbowane, zniszczone końcówki włosów najczęściej kruszą się podczas czesania czy mycia, co może dawać nam efekt “nigdy nie rosnących włosów”. Obcinając nasze zniszczone, słabe końcówki regularnie dbamy o ich zdrowy wygląd, nie pozwalając im na łamanie się.

Podcinanie włosów nie powoduje, że rosną one szybciej, ale sprawia, że wyglądają one na zdecydowanie zdrowsze. :)

Ochrona włosów z filtrami UV ma sens tylko latem 

Ale jak to? :) Przecież promieniowanie UV jest przez cały rok! W zimę faktycznie jest ono dużo słabsze, ale warto pamiętać, że zawarte w kosmetykach filtry UV wspomagają ochronę koloru oraz zdrowy połysk włosa. 

Warto używać kosmetyków z filtrami UV przez cały rok. W zimę warto używać ich zamiennie ze swoimi produktami do codziennej pielęgnacji.

ochrona-wlosow-filtry-uv

Po koloryzacji dobrymi farbami nie trzeba używać odżywki

Hm… Nawet po użyciu wysokiej jakości farbie do włosów powinno używać się odżywki.  Głównym zadaniem odżywek po farbowaniu, czy też do włosów koloryzowanych jest zakwaszenie włosa, zamknięcie łuski włosów, czyli “zamknięcie” całego pigmentu z farby wewnątrz włosa. 

Po każdym zabiegu farbowania włosów należy użyć odpowiedniej odżywki, aby nasz kolor był lśniący i trwały. 

farbowanie-wlosow

Przed koloryzacją dobrze jest umyć włosy

Tutaj odpowiedź nie jest jednoznaczna - i tak, i nie. Jeśli przed koloryzacja używaliśmy sporą ilość produktów do stylizacji, takich jak: pianki, spraye na objętość, lakiery, czy suche szampony, to jak najbardziej należy dokładnie umyć włosy. Jeśli jednak nasze włosy nie są zbyt obciążone takimi produktami do stylizacji, a są dwudniowe, trzydniowe, czy po prostu przyszedł już czas na ich umycie ;) To możemy śmiało przystąpić do farbowania. Pamiętajmy, że nasze sebum to dobre zabezpieczenie skóry głowy podczas takich zabiegów jak farbowanie czy rozjaśnianie włosów. Termoochrona jest zbędna 

To jest największy mit! Nigdy się nie podpiszemy pod takim stwierdzeniem. :) Termoochrona jest bardzo, bardzo potrzebna. Produkt termoochronne tworzą barierę ochronna na naszych włosach, dbają o nie i hamują zły wpływ wysokiej temperatury podczas używania lokówek, prostownic, suszarek i innych urządzeń do stylizacji włosów.

Termoochrona to niezbędny krok podczas codziennej stylizacji włosów. 


2017 © BEAUTYSUPPLY.PL, Realizacja Result Media