Opinie o Nas Jak dbać o nożyczki fryzjerskie?
7 styczeń 2021

Dużo mówimy o farbach do włosów, kosmetykach, ale nie możemy zapomnieć o jednym z najważniejszych narzędzi fryzjera - o profesjonalnych nożyczkach fryzjerskich

To czy jesteś początkującym fryzjerem, barberem, czy doświadczonym stylistą z wieloletnim stażem nie ma znaczenia, ponieważ pielęgnacja nożyczek to obowiązkowy punkt na liście “to do” u każdego fryzjera. 

Dzisiaj podpowiemy Ci:

-> Jak przechowywać nożyczki fryzjerskie?

-> Jak je czyścić?

-> Jak często powinno się ostrzyć nożyczki?

Na początku zaznaczmy, że nożyczki fryzjerskie to taki nasz “podręczny skarb”. Dbajmy o nie najlepiej jak potrafimy, w końcu to jest główne narzędzie naszego zarobku. Jeśli zaczynasz dopiero swoją przygodę z fryzjerstwem konieczne jest, abyś zapamiętał złotą zasadę: nożyczkami fryzjerskimi strzyżemy tylko i wyłącznie włosy! Nie tniemy nimi papieru, czy nie używamy ich do poprawek krawieckich. ;) Takie niepoprawne użytkowanie może spowodować szybkie stępienie się ostrzy.

Jak przechowywać nożyczki fryzjerskie? 

Najlepszy sposób na przechowywanie nożyczek to chowanie ich do kabury, etui czy oryginalnego opakowania. Pamiętaj, aby nie zostawiać nożyczek na wierzchu blatu, czy konsoli - po co ryzykować ich strącenie? :) Ponadto, niezabezpieczone ostrza mogą łatwo się zmatowić czy stępić przy zbyt częstym kontakcie z innymi powierzchniami.

Jak je czyścić?

Czyszczenie i konserwacja nożyczek jest o wiele prostszą sprawą, niż czyszczenie maszynek do strzyżenia. W przypadku nożyczek to kilka szybkich kroków, które po krótkim czasie wejdą Ci w nawyk. 

Najpierw usuń z ostrzy resztę ścinek włosowych. Możesz użyć do tego delikatną ściereczkę, która często jest w zestawie z nożyczkami, czy miękką miotełkę. Ostre, sztywne włosie takiej miotełki może porysować ostrze. 

Później zdezynfekuj nożyczki. 

Kolejny krok to oliwienie. Wystarczy mała kropelka oliwki tuż przy śrubie i kilka razy poruszać nożyczkami, aby rozprowadzić preparat i gotowe! 


Jak często powinno się ostrzyć nożyczki?

Nie ma konkretnych wytycznych, co jaki czas powinno się ostrzyć takie nożyczki. Wpływa na to kilka czynników, takich jak jakość ostrza, sposób przechowywania, czy jakość czyszczenia i pielęgnowania takich nożyczek. Jeśli zwrócić uwagę, że Twoje nożyczki jednak straciły na jakości, stępiły się, są oporne lub zamiast ścinania włosów wyślizgują się one spod ostrzy - to jest znak, aby wysłać nasze nożyczki do regeneracji. Zaleca się, aby skorzystać z usług doświadczonego serwisu, który zajmuje się ostrzeniem fryzjerskich nożyczek. Dlaczego? Nożyczki fryzjerskie ostrzy się na różne sposoby w zależności czy są to nożyczki klasyczne, do ślizgu, czy degażówki. Lepiej nie robić tego “na własną rękę”, bo efekty mogą być różne. ;)

Jeśli szukasz swoich wymarzonych nożyczek sprawdź naszą ofertę: https://beautysupply.pl/435-nozyczki 

Może znajdziesz je właśnie u nas? :)


2017 © BEAUTYSUPPLY.PL, Realizacja Result Media