Opinie o NasTrwała, styling i trwałe prostowanie włosów - praktyczne porady dotyczące ondulacji
30 kwiecień 2020

Dla wielu z Was trwałe kręcenie lub prostowanie włosów to “czarna magia”. Wyjaśnimy Wam na czym polegają te zabiegi i jak pielęgnować swoje włosy w domu. Dowiecie się również jakie są rodzaje trwałej ondulacji oraz jak powinien przebiegać ten proces. Przyjrzyjmy się temu bliżej... 

Trwała skręcająca 

Co to jest trwała ondulacja? Trwała ondulacja to zabieg fryzjerski, który polega na trwałym przekształceniu struktury włosa przy użyciu produktów chemicznych. W naszych włosach znajdują się dwa rodzaje mostków - dwusiarczkowe i wodorowe. Podczas mycia włosów, modelowania ich, kręcenia na szczotkę czy prostowania rozrywamy nietrwałe mostki wodorowe. Wracają one do swojej pierwotnej formy po zmoczeniu włosów. Mostki dwusiarczkowe ulegają zmianie podczas zabiegów takich jak trwała skręcająca, prostowanie keratynowe czy headlines. Takie zabiegi powtarza się co kilka miesięcy, kiedy widoczny jest już odrost włosów. 

 Jakie są rodzaje trwałej? Jest kilka rodzajów trwałej ondulacji: 

trwała ziołowa; najdelikatniejsza z trwałych, do zabiegu używa się 

produktów ziołowych 

trwała kwaśna; uniwersalna trwała, która ma pH zbliżone do 

naturalnego trwała alkaiczna; dla grubszych, mocnych włosów trwała dwufazowa; trwała, która sprawdza się do odświeżenia 

ondulacji. Polega na nałożeniu na odrost mocniejszego preparatu, a delikatniejszego na długość włosów. trwała termiczna; trwała ondulacja, która działa przy użyciu ciepła trwała headlines - delikatniejszy zabieg, stosuje się go w celu 

uniesienia włosów u nasady, z niewielkim skrętem 

Ważna wskazówka ! 

Należy dokładnie przeprowadzić diagnozę skóry głowy oraz włosów przed każdym zabiegiem, aby idealnie dobrać rodzaj oraz moc trwałej. Przy użyciu zbyt mocnej trwałej do delikatnych włosów można trwale zniszczyć strukturę włosów, a nawet doprowadzić do ich przerwania! 

trwała ondulacja u Kobiety

 Jak wykonać zabieg?

Przed każdym zabiegiem przygotuj wszystkie potrzebne akcesoria i preparaty do wykonania zabiegu. Potrzebne Ci będą między innymi: grzebień, wałki, płyn do ondulacji, neutralizator, ręczniki, papierki zabezpieczające końcówki włosów. 

Małe podpowiedzi, jak przeprowadzić zabieg: 

1. Przeprowadź diagnozę skóry głowy i włosów.

2. Przygotuj stanowisko pracy.

3. Rozczesz włosy, przygotuj je do zabiegu, wydziel sekcje oraz separacje, które pomogą Ci w nawinięciu włosów na wałki.

4. Nawiń włosy na wybrane wałki. Pamiętaj - czym większy wałek, 

tym mniejszy skręt, ale mocniejsze odbicie włosów od nasady.

5. Zabezpiecz kontury, skronie, na przykład watą.

6. Zaaplikuj odpowiedni płyn do ondulacji. 

7. KONTROLUJ CZAS.

8. Wypłucz płyn z wałków i odsącz je ręcznikiem.

9. Zaaplikuj utrwalacz.

10. Po upływie odpowiedniego czasu zmyj utrwalacz i zakończ zabieg. 

Po wykonaniu zabiegu trwałej ondulacji dobrze jest wykonać strzyżenie włosów.

Farbowanie i rozjaśnianie włosów wykonuje się po zabiegu, najlepiej po odczekaniu kilku myć.

Nie powinno się wykonywać zabiegu na bardzo zniszczone, przesuszone włosy. 

trwała kobieca fryzura

 Pielęgnacja włosów w domu 

Po tego typu zabiegach kondycja naszych włosów może ulec pogorszeniu. Ważne jest, aby intensywnie je odżywiać, regenerować i systematycznie strzyc. W domowej pielęgnacji pomogą Ci takie produkty jak: 

Lakme k.Therapy Repair

L’Oreal Serie Expert Lipidium

Matrix Total Results Curl Please

Matrix Biolage HydraSource 

Trwałe prostowanie włosów 

Trwała prostująca jest podobnym zabiegiem - z tym, że tutaj, trwale prostujemy i wygładzamy włos. W tym dziale również mamy kilka rodzajów trwałych: 

● Trwała ondulacja prostująca 

● Keratynowe prostowanie 

● Wygładzanie keratynowe 

● Hialuroplastia 

Tyle rodzajów do wyboru... Tylko co wybrać? 

Każdy rodzaj różni się od siebie, da nam inny efekt końcowy. 

● Trwała ondulacja prostująca, taka jak Lakme k.Straight To odpowiednik trwałej skręcającej. Ta trwała przeznaczona jest do włosów zdrowych, grubych i opornych na układanie. 

● Keratynowe prostowanie Ten zabieg jest jednym z najpopularniejszych. Efektem są proste włosy, wygładzone i lśniące. Najczęściej wybierany sposób na trwałe prostowanie, ze względu na skład (keratyna, witaminy, antyoksydanty). 

● Wygładzanie keratynowe, takie jak Alfaparf Liss Design Celem tego zabiegu jest uzyskanie wygładzonych, nie spuszonych włosów. Są dwie metody wykonywania tego zabiegu. Metoda ekspresowa: pozwala zmniejszyć puszenie się włosów, bez efektu mocnego prostowania Metoda precyzyjna: pozwala zmniejszyć skręt włosów lub całkowicie je wyprostować - w zależności od jakości, struktury i skrętu włosa. 

● Hialuroplastia, czyli AURA od Lakme - NOWOŚĆ Ten zabieg to zdecydowany hit! Aura to pierwszy na rynku zabieg trwałego prostowania włosów, który ma w 100% wegański skład. Hialuroplastia to zabieg z kwasem hialuronowym powstałym bez surowców odzwierzęcych. Posiada innowacyjną formułę, która nie wytwarza żadnych oparów ani zapachów. Jest zabiegiem prostującym, wygładzającym, ale również intensywnie nawilżającym włosy! 

Pamiętajcie, że każdy zabieg powinien być wykonywany przez profesjonalistę. Powodzenia! 


2017 © BEAUTYSUPPLY.PL, Realizacja Result Media