Opinie o NasJak prawidłowo myć włosy w domu?
23 kwiecień 2020

Najczęściej drobne czynności podczas mycia włosów mają bardzo istotny wpływ na ich kondycję! Nieświadomie popełniane błędy powodują, że konsekwencja utrzymują się przez długi okres czasu na Twoich włosach. Zdarza się, że nie widać ich gołym okiem. Mimo wszystko warto zadbać o te mankamenty, gdyż zdecydowanie wspomogą pielęgnację Twoich włosów. Specjalnie dla Ciebie spisaliśmy mini poradnik - jak krok po kroku powinnaś myć włosy. 

Jak często myć włosy?

Każdy ma inne włosy oraz inną skórę, a także tryb życia. Można śmiało stwierdzić, że częstotliwość mycia włosów, jest sprawą indywidualną. Na pytanie, jak często myć włosy odpowiedź może być jedna. Wtedy, gdy czujesz taką potrzebę! 

Włosy oraz skóra mają pewną tendencję do przyzwyczajania się. Spora ilość naszych klientek, twierdzi że musi myć głowę codziennie, gdyż tak się przyzwyczaiły. Zazwyczaj jak nie umyją włosów czują, że są one tłustę. Pytanie, czy tak się naprawdę dzieje? Może po prostu Panie przyzwyczajają się do uczucia świeżych oraz pachnących włosów. Gdy ich nie umyją czują się nieświeżo. 

Wiele sporów budzi również codzienne mycie włosów. W tym przypadku mamy zarówno zwolenników jak i przeciwników. Prawda jest taka, że nie samo mycie włosów niszczy je. Zazwyczaj włosy niszczą złe nawyki które wykonujemy podczas mycia jak i po umyciu. Mowa tutaj o uszkodzeniach mechanicznych powstających poprzez ciągnięcie przy rozczesywaniu, suszenie suszarką bez wcześniejszego nałożenia środków termoochronnych.

Jak-czesto-myc-wlosy

Czy włosy myjemy rano czy wieczorem?

Jak masz ochotę myć włosy rano, to po prostu tak rób. Jeżeli jesteś zwolenniczką wieczornego mycia - również nie ma problemu. Nie ma znaczenia co jest lepszą opcją. Mimo to powinnaś pamiętać, iż nocą nasze ciało się poci (skóra głowy również). To naturalne. Jeżeli myjesz włosy wieczorem oraz kładziesz się spać, warto abyś związała je w luźny warkocz - wówczas podczas snu nie będą się ocierały o siebie oraz poduszkę, dzięki czemu nie uszkodzisz ich struktury. 

Jak myć włosy - głowa w dół czy do tyłu?

W tym przypadku odpowiedź jest zależna od tego jakie posiadasz włosy. Włosy przedłużone bądź zagęszczone powinno być się z głową lekko odchylona do tyłu. Wówczas chroni się zgrzewy, aby nie odstawały od skóry oraz zmniejsza się ryzyko poplątania włosów. Podobnie należy postępować z włosami naturalnymi. 

Co zrobić przed myciem włosów?

Istotną czynnością, którą warto wykonać przed myciem włosów jest ich rozczesywanie. Proces ten pomoże uniknąć splątania włosów, a także usuniesz resztki produktów stylizacyjnych oraz elementy złuszczonego naskórka. 

Jak prawidłowo myć włosy?

Na samym początku warto dobrze namoczyć włosy wodą. Temperatura wody ma znaczenie. Zbyt gorąca podrażni skórę głowy, a zimna nie rozpuści pozostałości po środkach do stylizacji. Każdy ma inne upodobania, mimo wszystko warto postawić na wodę, która jest przyjemnie ciepła. 

Nakładanie szamponu na dłoń

Nakładanie szamponu. 

Szampon najpierw nakładamy na dłonie - rozsmarowujemy go i dopiero wówczas rozprowadzamy na włosach. Ilość szamponu powinna być niewielka. Kiedy szampon nie chce się pienić, to może oznaczać, że masz twardą wodę, która nie jest dobrą opcją do mycia (zużywamy wtedy większą ilość szamponu oraz pozostaje osad - więc warto zwrócić na to uwagę).

Warto włosy myć dwa razy

Pierwsze mycie zmywa wszelkie zanieczyszczenia, które pojawiają się na powierzchni włosów. Drugie odświeża skórę głowy oraz dogłębnie oczyszcza. Masowanie skóry głowy przez 1-2 min pozwala wytworzyć sebum, więc dodatkowo potrzebuje oczyszczenia (przy okazji poprawisz również ukrwienie i złagodzenie napięcia). 

Podczas mycia nie można trzeć, ani szorować włosów! Zamiast tego użyj swoich dłoni jako grzebienia - przeczesuj włosy palcami od głowy, aż do ich końcówek. 

Dokładnie spłucz szampon 

Pozostawienie resztek szamponu we włosach po wysuszeniu obciąża je. Dodatkowo może powodować efekt tłustych, przyklapniętych nieświeżych włosów. Źle spłukany szampon możemy wywoływać łupież!

Kobieta spłukująca szampon/odżywkę

Odpowiednie osuszanie

Nigdy nie można trzeć ręcznikiem o włosy. Warto je osuszać z nadmiaru wody. Najlepszą opcją jest zawinięcie włosów w ręcznik i odczekanie minuty, aż woda sama wsiąknie. 

Pielęgnacja po myciu włosów

Po umyciu warto skorzystać z produktów do pielęgnacji takich jak: maski, odżywki itp. Pielęgnacje na włosach warto przeczesać palcami lub grzebieniem. Musisz wiedzieć, że źle spłukane odżywki czy maski również przetłuszczają włosy!. 


2017 © BEAUTYSUPPLY.PL, Realizacja Result Media