Opinie o NasPoradnik pielęgnacyjny - 5 kroków do zdrowych włosów
20 marzec 2020

Każdy z nas jest narażony na działanie niekorzystnych czynników takich jak zanieczyszczone środowisko, wpływ hormonów, stres. Wszystkie te, a nawet inne czynniki mogą pogorszyć jakość włosów, doprowadzając je do wypadania. Warto temu zapobiegać. Odpowiednie mycie, szczotkowanie oraz odżywianie pomoże zadbać o włosy!

Zdrowe włosy - czyli jakie? 

Spora ilość osób twierdzi, że wyznacznikiem zdrowych włosów jest ich blask. Oczywiście, w większości wypadków może to być wyznacznik kondycji włosa, jednakże warto również brać pod uwagę inne czynniki, które również powiedzą nam formie włosów.

Elastyczność. Bez względu na długość, oraz gęstość włosy powinny być elastyczne. W innym przypadku są łamliwe - co też daje Ci sygnał na zmianę sposobu pielęgnacji, stylizacji, a nawet szczotkowania. 

profesjonalna pielęgnacja włosów

Porowatość. Ten element można sprawdzić w bardzo prostym teście. Jeżeli nasiąknie wodą, wówczas powinnaś zacząć stosować kosmetyki, które zamykają łuski włosów. 

Rozdwajanie końcówek - Każde włosy potrzebują podcianania oraz dodatkowego odżywienia! 

Jak dbać o zdrowe włosy?

Nie ma uniwersalnej metody na zachowanie zdrowych włosów. Znalezienie lub wypracowanie idealnego zestawu takiego jak szampon do włosów oraz odżywka do pielęgnacji może zająć sporo czasu. Mimo to warto pamiętać, że kosmetyki należy zmieniać co jakiś czas, gdyż włosy mogą zmienić swoją strukturę i wówczas będzie trzeba podejść do ich pielęgnacji w inny sposób. Pamiętaj, że równie istotne są kosmetyki, ale też odpowiednie akcesoria do stylizacji. 

Podstawowe 5 kroków pielęgnacyjnych:

  1. mycie - w tym przypadku musi odbywać się tak często, jak jest potrzebne. Najistotniejsze w tym przypadku jest to, żeby skupić się na dokładnym umyciu skóry głowy, a nie tylko samych włosów. 

  2. Odżywianie włosów - podobnie jak mycie, jest kwestią indywidualną. 

  3. Czesanie przy użyciu odpowiednich szczotek i grzebieni. 

  4. Suszenie - jak zapewne wiesz, najlepszą opcją jest samoistne wyschnięcie, jednak mało kto ma tyle czasu. Sprawdź najlepsze suszarki, ale pamiętaj aby ograniczać rozgrzewanie kosmyków włosa do minimum!


2017 © BEAUTYSUPPLY.PL, Realizacja Result Media