Opinie o NasKosmetyki z silikonami - czy jest się czego bać?
18 marzec 2020

Silikony to substancje, które powstały na bazie olejków. Ich głównym zadaniem jest wygładzenie łuski włosów, tak aby te wyglądały na zdrowe. Mimo wszystko, silikony stosowane w sposób ciągły strasznie oblepiają oraz obciążają nasze włosy. W związku z tym utrudniają wszelkim substancjom odżywczym dostęp do włosa - co niestety jest głównym problemem. 

Kosmetyki z silikonami do pielęgnacji włosów.

 Przeglądając wszelkiego rodzaju kobiece fora internetowe, grupy na facebooku i nie tylko, możemy natknąć się na informacje odnośnie szkodliwości kosmetyków do pielęgnacji włosów posiadających w składzie silikony. Jednak zadajmy sobie pytanie, czy za zły stan naszych włosów odpowiedzialne są tylko tego typu kosmetyki? Produkty zawierające silikony nie tworzą nieprzepuszczalnej bariery, dlatego możesz korzystać z dobrych odżywek. 

kosmetyki z silikonami na włosach u kobiety

Czy silikony w kosmetykach są szkodliwe? 

Wiele kobiet za zły stan włosów obwinia kosmetyki z silikonami. Zapewne również i Ty zastanawiasz się, czy kosmetyki te są dobre czy też nie? Odpowiedź jest prosta. Jeżeli odpowiednio używamy silikonów, wówczas nasze włosy tylko na tym zyskują! 

Jak używać kosmetyków z silikonami w składzie?

Są produkty, w których silikony są dopuszczalne, ale są również takie w których należy się ich wystrzegać. Spora ilość Pań unika silikonów w szamponach. Oczywiście rolą szamponu jest oczyścić wszelkie zanieczyszczenia z włosów oraz głowy. Sam silikon w szamponie jest zbędny. 

Odżywki z silikonami

Niektóre odżywki do włosów zawierają silikon w składzie. Nie są one złe! Silikon w tym przypadku odbudowuje włosy, a przy okazji czyni je gładkimi. W tym przypadku nie musisz obawiać się korzystać z odżywek! 

Odżywki z silikonami na włosach

Stylizacja włosów produktami z silikonami

Silikony pełnią funkcję ochronną. Kosmetyki takie jak: żele, serum, kremy - czyli wszystkie kosmetyki do stylizacji włosów zawierają w składzie silikony. Produkty do wykończenia fryzury idealnie chronią włosy przed uszkodzeniami mechanicznymi - także jak widzisz, nie jest to zła opcja również dla Ciebie! 

Kiedy silikony w kosmetykach szkodzą? 

Nadmiar silikonów jest szkodliwy, zwłaszcza gdy nie oczyścimy go odpowiednim szamponem oczyszczającym. Włosy cienkie z dnia na dzień mogą klapnąć. Mimo to, należy pamiętać, że silnego szamponu do włosów używa się zazwyczaj raz na tydzień. Dlatego, warto też używać lżejszych silikonów, które można zmyć samą wodą bądź łagodnym szamponem.

Wszystko jest dla ludzi

Niezależnie czy wybierzesz kosmetyki z silikonem w składzie czy też nie, wszystko sprawdza się do pielęgnacji włosów. Jeżeli obrana przez Ciebie pielęgnacja nie przynosi spodziewanych efektów, skorzystać z porad profesjonalistów - lekarzy, którzy spojrzą na Twój problem z innej strony. Pamiętaj, że na kondycję Twoich włosów wpływają nie tylko kosmetyki, ale również hormony, stres, brak witamin. Mimo wszystko musisz pamiętać, że silikony nie są złem, ale również nie są dobrem. Sama musisz wypracować najlepszy dla siebie programu dbania o włosy. 


2017 © BEAUTYSUPPLY.PL, Realizacja Result Media