Opinie o NasFarbowanie włosów w domu - krok po kroku
17 marzec 2020

Samodzielne farbowanie włosów ma wiele zalet. Jest wygodne, tanie, a preparaty do koloryzacji włosów są coraz lepsze. Mimo wszystko, aby efekt był jak najlepszy, cały zabieg farbowania włosów w domu należy wykonać z głową. Jak więc samodzielnie farbować włosy? Wystarczy trzymać się kilku wskazówek, które opisaliśmy poniżej! 

Farbowanie włosów w domu- rozwiązanie dla każdego! 

Farbowanie włosów w domowym zaciszu to rozwiązanie ekonomiczne, które dodatkowo wymaga mniejszego nakładu czasu niż ma to miejsce w salonie fryzjerskim. Wszystko zależy od wyboru odpowiedniego koloru, a także techniki koloryzacji - tak abyś uzyskała jednolity kolor na obszarze całych włosów. 

Włosy po koloryzacji - farbowanie włosów

Odpowiednio wykonana koloryzacja jest tańsza, szybsza, co więcej nie niszczy włosów! Jeżeli jednak nie czujesz się na siłach, to nie ryzykuj. Źle wykonane farbowanie będzie wymagał interwencji fryzjera. 

Jak farbować włosy w domu?

  1. Wybierz odpowiedni kolor farby

Wybierz najlepszy kolor farby do włosów. Nową barwę włosów należy dostosować do karnacji oraz naszego naturalnego koloru włosów. Wówczas oryginalny kolor możesz zmienić nawet o 2-3 tony. W tym przypadku powinnaś zdecydowanie unikać odcieni, które podkreślają niedoskonałości Twoje cery.

  1. Wybieraj farbę do włosów ze względu na jej trwałość oraz właściwości!

Formuła preparatu decyduje o trwałości oraz intensywności koloru. Jeżeli chcesz zaskoczyć ludzi ekstrawaganckim kolorem włosów sięnij po szamponetkę. Trwalsze szampony oraz kremy koloryzujące utrzymują się na około 6-8 tygodni. Kolor w tym przypadku zmywa się równomiernie, dlatego nie musisz się martwić o odrosty. 

Jeśli jesteś zainteresowana radykalniejszą zmianą koloru to śmiało wybieraj farby trwałe. Co prawda zawierają one amoniak, który ma za zadanie odchylić łuski włosa, tak aby pigment mógł dostać się do wnętrza. 

  1. Przygotuj włosy do farbowania - koloryzacji

Przed farbowaniem włosów, warto zadbać o ich kondycję. W innym przypadku farba może nie wnikać równomiernie. Aby wzmocnić strukturę włosa należy je odpowiednio nawilżyć oraz wygładzić łuski.

  1. Zrób próbę uczuleniową. 

Producenci często zmieniają zmieniają składniki jakie są użyte w farbach. Mimo wszystko, nawet jeżeli nie miałaś wcześniej żadnych uczuleń, przeprowadź test.

  1. Zabezpiecz odpowiednio włosy przed działaniem chemicznych składników

Przez 2 bądź 3 dni przed koloryzacją nie myj włosów. Naturalnie wytwarza się wówczas tak zwany płaszcz lipidowy, który ma na celu zabezpieczyć włosy oraz skórę głowy przed działaniem składników chemicznych, jakie znajdują się w farbach do włosów. 

  1. Mieszaj kolory z rozwagą

Zdajemy sobie sprawę, że wiele z was może mieszać 2, a nawet 3 farby. Jednak produkty powinny być tej samej tonacji oraz najlepiej aby były tego samego producenta. Mimo wszystko owe przedsięwzięcie jest bardzo ryzykowne i przeważnie lepiej skorzystać z gotowych farb (miksów kolorów). 

  1. Wykorzystaj farbę zaraz po wymieszaniu

Farby do włosów najlepiej użyć od razu po wymieszaniu składników. Jeżeli nie nałożysz farby w przeciągu 5-10 minut, to farba może nie zadziałać odpowiednio dobrze. 

  1. Przegrzewanie włosów podczas koloryzacji

Założenie czepka foliowego może powodować  fakt, iż preparat nie będzie mógł się utlenić. Nawet zwykły ręcznik może spowodować podwyższoną temperaturę, a to może przynieść odmienny efekt od oczekiwanego. 

  1. Pilnuj czasu 

Jak wiesz, farbowanie włosów to proces wieloetapowy. Zarówno zbyt wczesne spłukanie preparatu może sprawić, że kolor może być nierównomiernie położony. 

  1. Nie zapominaj o odżywce

Odpowiednia odżywka to dodatkowa pielęgnacja podczas farbowania. Jej zadaniem jest domknięcie łuski włosa zaraz tuż po zakończonej koloryzacji. 

Farbowanie włosów w domu

Farbowanie włosów nie takie trudne w praktyce

Jak widzisz, farbowanie włosów nie jest takie trudne i straszne. Warto skorzystać z sprawdzonych porad, które na pewno się przydadzą. Mimo wszystko, wszelkie farby, utlaniacze, a także akcesoria do koloryzacji kupisz w dobrej cenie na BeautySupply.pl


2017 © BEAUTYSUPPLY.PL, Realizacja Result Media