Opinie o NasGolenie brzytwą - jakie są tego zalety?
#

Darmowa dostawa od 300 zł

#

Realizacja 24H

#

14 Dni na zwrot

9 lipiec 2019

Wraz z pojawieniem się jednorazowych maszynek, spowodowało iż golenie się brzytwą odeszło w niepamięć. Lecz jak doskonale wiemy wiele trendów powraca do mody i osiąga miano hitu. Również i tak stało się w przypadku brzytwy - sprawdź jak prawidłowo golić się przy pomocy brzytwy?

Już ponad kilkaset lat temu brzytwy były używane do golenia przez mężczyzn - ponieważ była ona idealny narzędziem nadającym się do tej czynności. Jednak prawdziwy postęp nastąpił, kiedy to Benjamin Huntsman przyczynił się do stworzenia bardziej wytrzymałych brzytew w 1740 roku. Dość mocno przypominała swoim wyglądem scyzoryk i przeważnie ostrzono ją za pomocą kamienia. 

Sztuka ówczesnego barberstwa miała też swój przystanek w XVIII-wiecznej Anglii, gdzie właśnie barberzy mieli pełne ręce roboty. Ponieważ mężczyźni, którzy wywodzili się z wyższych sfer uczęszczali do miejsc, które odpowiadały dzisiejszym barber shop-ów. To właśnie praktyka używania brzytew była uznawana za jeden z podstawowych sposobów pozbywania się nadmiaru zarostu. Jednak wraz z początkiem XX wieku, odeszły one do lamusa aż do czasie pojawienia się jednorazówek. 

Profesjonalne golenie brzytwą w wykonaniu barbera

Chcesz golić się przy pomocy brzytwy? Jeśli tak to masz dwie możliwości: pierwszą z nich jest na spokojnie i powoli wykonywać to w domu, albo skierować swoje kroki do profesjonalisty zajmującym się tym na co dzień. Jednak jeżeli nie miałeś do czynienia z brzytwą zalecamy wybrać się do profesjonalnego golibrody w specjalistycznym zakładzie, dzięki czemu bliżej poznasz cały proces, w jaki sposób on przebiega. 

Na samym początku musimy zmiękczyć zarost, po czym należy położyć na twarz ciepłego ręcznika - namoczonego wcześniej aromatycznymi olejkami. Ten zabieg przyczyni się do jeszcze lepszego zmiękczenia zarostu oraz otwarcia porów. Po tych zabiegach barber może nałożyć krem do golenia, po czym może przystąpić do etapu doprowadzania naszego zarostu do porządku. Ostatnim etapem jest nałożenie balsamu oraz preparatów, które spowolnią odrastanie. .

Na co zwrócić uwagę, przy goleniu się brzytwą w domu?

Golenie brzytwą to bez wątpienia o wiele lepiej widoczny efekt, jednak trzeba pamiętać iż wiąże się on z większą ilością czasu jaką trzeba na ten proces golenia poświęcić. Warto dlatego zapewnić sobie 20 minut czasu oraz przed rozpoczęciem golenia. Dobrze przed wszystkim wziąć ciepły prysznic, który zapewni nam działanie jakie u barbera wywołuje ciepły ręcznik. Ważne również jest, aby domowy zestaw posiadał także w swoim składzie pędzel. 

Równie ważne jest wzbogacenie swoich kosmetyków o odpowiednie olejki, które również przyczynią się do zmiękczenia zarostu. Podczas golenia warto moczyć brzytwę w ciepłej wodzie, zaś brzytwa powinna być nachylona do skóry pod kątem 30 stopni. Ostatnim elementem o jakim warto pamiętać nałożenie balsamu, który spowolni porost zarostu oraz zapobiega powstawaniu podrażnień.  


Jesteś przekonany, że chcesz wziąć brzytwę w swoje ręce? Jeżeli tak to pochwal się efektami swojej decyzji w komentarzu poniżej. 


2017 © BEAUTYSUPPLY.PL, Realizacja Result Media