Opinie o NasBudowa oraz odbudowa włosów - proteiny
#

Darmowa dostawa od 300 zł

#

Realizacja 24H

#

14 Dni na zwrot

4 lipiec 2019

Głównym budulcem włosów jest białko, keratyna. Oczywiście białka zbudowane są z aminokwasów, a w keratynie najistotniejsza jest cysteina zapewniająca elastyczność, odporność na uszkodzenia oraz rozciągliwość. Proteiny są także jednym z głównych filarów pielęgnacji włosów, dzięki czemu możemy osiągnąć zdrowy wygląd. 

Czym są proteiny?

Proteiny dostarczane podczas pielęgnacji uzupełniają ubytki w strukturze włosów i je regenerują. Uzupełniają ubytki w łusce włosa oraz zapobiegają odparowywaniu wody.  Mniejsze cząsteczki protein przenikają do wnętrza włosa przez co poprawiają wygląd oraz właściwości takie jak: sztywność, podatność na skręcanie, a także układanie. 

Preparaty do loków

Podział protein

Proteiny wielkocząsteczkowe - to proteiny występujące w największych cząsteczkach. Najefektywniej sprawdzają się na włosach cechujących się wysoką porowatością. 

Proteiny hydrolizowane - mniejsze cząsteczki, naprawiające ubytki, uelastyczniające włosy. 

Aminokwasy - najmniejsze cząsteczki. Z racji swojej budowy oraz rozmiarów mają charakter hydrofilowy - co oznacza, iż intensywnie przyciągają cząsteczki wody i się z nią łączy. Najczęściej w kosmetykach znajdziemy aminokwasy takie jak: 

  • l-cysteina

  • arginina

  • metionina

Jak prawidłowo stosować prawidłowo protein?

Oprócz wybrania najlepszych dla naszych włosów możemy określić częstotliwość stosowania do pielęgnacji. Nie możesz unikać ich, ani nadmiernie stosować produktów proteinowych. Warto zachować “złoty środek”. Pamiętaj, że włosy, które mają braki protein są smętne - dosłownie “bez życia”. 


2017 © BEAUTYSUPPLY.PL, Realizacja Result Media