Opinie o NasProfesjonalny sprzęt fryzjerski – czy warto kupić?
17 wrzesień 2018

Suszarka, prostownica, maszynka do strzyżenia włosów. Czym właściwie różnią się sprzęty z linii detalicznych od tych używanych przez specjalistów w salonach fryzjerskich? Na co zwrócić uwagę przy zakupie akcesoriów?

Suszarki

Osoby, które suszą włosy codziennie powinny pamiętać o tym, że nieodpowiedni sprzęt może przyczynić się do wysuszania i matowienia włosów. Jeśli więc zamierzamy często korzystać z danego urządzenia, warto rozeznać się w jakie funkcje powinno być ono wyposażone. W suszarkach bez wątpienia jest to moc silnika i siła nawiewu powietrza. Dobrze, jeśli parametry oscylują wokół 2000W i 140 km/h. Kolejną ważną kwestią jest jonizacja, czyli emitowanie jonów ujemnych, które neutralizują jony dodatnie na powierzchni włosów. Dzięki tej funkcji włosy są łatwiejsze do układania i nie puszą się. Inne istotne właściwości to zimny nawiew oraz regulacja siły i temperatury powietrza. W pierwszym przypadku chłodne powietrze domyka łuski włosów, które otwierają się pod wpływem wysokiej temperatury. Każde suszenie powinno kończyć się zimnym podmuchem powietrza. Regulacja temperatury i nawiewu pozwoli nam dopasować parametry suszarki do własnych potrzeb i upodobań.

Prostownice

To chyba najpopularniejsze akcesorium w damskich salonach fryzjerskich. W tym przypadku bardzo ważna jest technologia płytek. Producenci prześcigają się w tworzeniu coraz gładszych i wytrzymalszych powierzchni prostownic, aby zapewnić szybkie i bezpieczne prostowanie. Obecnie najpopularniejsze są płytki ceramiczne i tytanowe, które nie ulegają zarysowaniom, a ich powierzchnia jest bardzo gładka. Cenną funkcją jest możliwość kręcenia włosów. Jeśli płytki mają wyoblone brzegi to możemy traktować sprzęt jako dwa w jednym, a więc prostownicę i lokówkę. Mimo że większość dostępnych prostownic ma właściwość nagrzewania się nawet do 240oC warto zdecydować się na jak najniższą temperaturę, szczególnie jeśli mamy cienkie i zniszczone pasma. Obowiązkowym krokiem przed samym przystąpieniem do korzystania z prostownicy jest zabezpieczenie włosów środkiem termoochronnym.

Maszynki

W ich przypadku również jest kilka bardzo istotnych różnic pomiędzy wersją profesjonalną a detaliczną. Maszynki, które mają trafić do salonów są wykonane z bardziej trwałych materiałów. Częstotliwość używania takiego sprzętu jest nieporównywanie większa niż w domowym zaciszu, dlatego czas ładowania powinien być jak najkrótszy. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego wykonane jest ostrze, największą popularność zyskały ceramiczne i tytanowe, które zapewniają długą żywotność maszynki.

W przypadku wątpliwości co do jakiegokolwiek sprzętu najlepiej zapytać sprzedawcę o parametry, które nas najbardziej interesują i wtedy dokonać wyboru. W przypadku sprzętu profesjonalnego możemy liczyć na wytrzymalsze wykonanie i przez to długi czas użytkowania.


2017 © BEAUTYSUPPLY.PL, Realizacja Result Media