Opinie o NasJak dobrać odpowiednią szczotkę?
21 luty 2018

Planując swój rytuał pielęgnacyjny dla włosów zazwyczaj myślimy o szamponach, maskach i odżywkach. Jednak zabiegiem, któremu najczęściej poddajemy naszeczesanie włosów włosy jest szczotkowanie. Odpowiednio dobrana szczotka nie tylko pomoże Ci rozczesać pasma, ale również zadba o ukrwienie skóry głowy oraz o ochronę końcówek, czesanie usuwa także z powierzchni włosów zanieczyszczenia i namiar produktów stylizacyjnych. Czesząc włosy powinniśmy robić to delikatnie, pasmo po paśmie. Nigdy nie szarpmy włosów – to bardzo szybko uszkadza ich strukturę!

Jak dobrać szczotkę do typu włosów?

Do kręconych włosów najlepiej sprawdzą się grzebienie o szerokim rozstawie ząbków, które będą gładko przechodziły pomiędzy gęstymi pasmami. Włosom prostym i długim służyć będą wszelkie okrągłe szczotki o dużej średnicy, które uniosą je od nasady i dodadzą objętości. Takie szczotki znajdą też zastosowanie w prostowaniu włosów kręconych. Osoby o cienkich i delikatnych włosach powinny zwrócić się ku szczotkom z naturalnym włosiem, które jest dużo delikatniejsze od syntetycznego. Szczotki z mieszanym włosiem (syntetycznym i naturalnym) będą odpowiednie zarówno do gęstych jak i do cienkich włosów. Do układania męskich fryzur świetnie sprawdzą się szczotki tunelowe o różnej długości włosia po obu stronach. Tapirowanie będzie bardziej efektywne jeśli użyjemy do tego celu grzebieni z gęsto osadzonymi ząbkami oraz szpikulcem do rozdzielania pasm włosów. Warto zwrócić uwagę czy nasza szczotka posiada właściwości antystatyczne, które zapobiegają elektryzowaniu się włosów.

Jak czesać włosy?

Włosy należy czesać delikatnie i bez pośpiechu. Długie pasma czesz zaczynając od końcówek, a później przeczesz po całej długości. Przytrzymaj włosy u nasady, dzięki czemu unikniesz mocnych szarpnięć osłabiających cebulki. Długie włosy można zapleść na noc w warkocz lub lekko spiąć, aby uniknąć porannej burzy włosów.


2017 © BEAUTYSUPPLY.PL, Realizacja Result Media