Opinie o Nas Jakich kosmetyków powinny unikać osoby z cerą trądzikową?
6 March 2023

Cera trądzikowa jest jednym z najczęstszych problemów skórnych. Boryka się z nim wiele osób na całym świecie. Dlatego w dzisiejszym tekście opowiem o tym, jakie kosmetyki powinny unikać osoby z cerą trądzikową.

Jak prawidłowo dbać o cerę trądzikową?

Dbanie o cerę trądzikową wymaga nieco więcej uwagi i ostrożności. Należy być uważnym, aby zapobiec pogorszeniu stanu skóry i zminimalizować ryzyko powstawania blizn. Oto kilka podstawowych zasad, które pomogą w dbaniu o cerę trądzikową:

  • Utrzymuj odpowiednią higienę skóry. Myj twarz dwa razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem. Używaj łagodnego mydła lub żelu do mycia twarzy. 
  • Unikaj produktów, które mogą zatkać pory. Ogranicz stosowanie produktów do pielęgnacji twarzy, które zawierają olej lub silikony
  • Unikaj dotykania twarzy. Może przyczynić się do rozprzestrzeniania bakterii i zanieczyszczeń na skórze.
  • Unikaj palenia papierosów, nadmiernej ekspozycji na słońce, a także stresu.
  • Zwróć uwagę na swoją dietę. Dieta może mieć wpływ na stan skóry.

kosmetyki-cera-tradzikowa

Jakich kosmetyków unikać — cera trądzikowa?

Jeśli masz cerę trądzikową, ważne jest, aby unikać pewnych kosmetyków, które mogą zaostrzyć objawy trądziku. Oto kilka kosmetyków, których należy unikać:

Kosmetyki z olejami mineralnymi.

Oleje mineralne są powszechnie stosowane w kosmetykach. Używa się ich jako emolientów i składników nawilżających. Niestety, często powodują one zatykanie porów i powstawanie zaskórników.

Kosmetyki z nadmierną ilością składników aktywnych.

Osoby z cerą trądzikową często decydują się na stosowanie kosmetyków z wieloma składnikami aktywnymi. Składniki te to: kwasy AHA, BHA czy retinoidy. Niestety, stosowanie takich kosmetyków może prowadzić do nadmiernego łuszczenia się skóry, podrażnień i zaczerwienień. Dlatego osoby z cerą trądzikową powinny unikać kosmetyków z nadmierną ilością składników aktywnych.

Kosmetyki z zapachami i sztucznymi barwnikami.

Kosmetyki z zapachami i sztucznymi barwnikami mogą powodować podrażnienia skóry. Podrażnienie skóry może doprowadzić do pogorszenia stanu trądzikowego. Dlatego, jeśli zmagasz się z trądzikiem, powinieneś unikać kosmetyków z tymi składnikami.

Kosmetyki z alkoholem.

Produkty te mogą wysuszać skórę. To natomiast może doprowadzić do zwiększonej produkcji sebum i pogorszenia trądziku.

Zamiast tego, warto szukać kosmetyków, które zawierają składniki łagodzące i przeciwzapalne. Wśród takich składników wyróżniamy: kwas salicylowy, kwas azelainowy, witamina C i niacynamid. Ważne jest również, aby stosować delikatne produkty do mycia twarzy. 

Kosmetyki polecane do cery trądzikowej:

Apis Acne Stop — Koncentrat dla cery trądzikowej

Bielenda serum normalizujące

Apis oczyszczający żel do mycia twarzy z aktywnym węglem

Bielenda Maska algowa z glinką ghassoul


2017 © BEAUTYSUPPLY.PL, Realizacja Result Media