Opinie o NasPowakacyjna regeneracja włosów
#

Darmowa dostawa od 300 zł

#

Realizacja 24H

#

14 Dni na zwrot

20 wrzesień 2017

Powakacyjna regeneracja, czyli kilka kroków do odzyskania pięknych i zdrowych włosów


Wakacje za nami, ale skutki wielogodzinnego opalania, wysokiej wilgotności powietrza i kąpieli w słonej wodzie morskiej nadal towarzyszą Twoim włosom? Z tym problemem spotkał się chyba każdy z nas. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów na przesuszone włosy i zniszczone końcówki.


Na co narażamy nasze włosy latem?


Włosy pokrywa film hydrolipidowy, który tworzy barierę ochronną przed szkodliwym działaniem czynników środowiska naturalnego. Farbowanie, codzienna stylizacja nadwyręża tę warstwę, a podczas wakacji należy wziąć pod uwagę także niezdrowe dla włosów działanie słońca, wiatru czy chloru. Wysusza się nie tylko wierzchnia warstwa włosów, ale także kora, która znajduje się w ich wnętrzu. Wszystkie te czynniki sprawiają, że włosy tracą swoją sprężystość, stają się ciężkie i trudno je ułożyć. To dla nas jasny znak, że pora na powakacyjną akcję regeneracyjną!


Krok pierwszy: oczyszczanie
Zafunduj swojej skórze głowy delikatny peeling, który usunie martwy naskórek. Tym samym wszystkie składniki odżywcze masek, odżywek i ampułek będą szybciej i głębiej wnikały we włosy. Dodatkowo zastosuj szampon oczyszczający, który zmyje z Twoich włosów pozostałości po piasku i chlorze.


Krok drugi: regeneracja
Dobry szampon i odżywka to absolutna konieczność prawidłowej pielęgnacji. Odpowiednio dobrany szampon, nie tylko oczyści włosy, ale też nawilży, zregeneruje i przygotuje na przyjęcie składników odżywczych. Po każdej kąpieli używaj odżywki, a od czasu do czasu potrzymaj ją dłużej na włosach bez spłukiwania, wtedy składniki będą miały więcej czasu, żeby odbudować zniszczone włókna.


Krok trzeci: dobra maska, sprawi, że nie poznasz swoich włosów
Maska ma za zadanie odżywienie włosów nie tylko na ich długości, ale także zadbanie o nasady. Maski powinny zawierać różne składniki: proteiny, witaminy, humektanty lub emolienty. Warto wybierać te, które mają jak najwięcej tych substancji, wtedy będziesz miała pewność, że dostarczasz włosom wszystkich niezbędnych składników. Jeśli Twoje włosy wymagają szczególnej pielęgnacji, nałóż maskę na całe włosy, od długości, po końce, następnie załóż czepek i pozostaw tak zaaplikowaną kurację na kilkanaście minut. Możesz użyć też ciepłego powietrza suszarki, to dodatkowo wzmocni działanie składników pielęgnacyjnych, a maska zadziała ze zdwojoną siłą.


Krok czwarty: delikatne szczotkowanie i ostrożna stylizacja
Jeśli Twoje włosy nie są w najlepszej kondycji, zrezygnuj z bardzo wysokich temperatur podczas stylizacji. Jeśli masz wybór, zawsze wybieraj niższą temperaturę w prostownicy czy w suszarce. Szczotkowanie włosów nie tylko je wygładzi, ale też pomoże w stymulowaniu cebulek włosowych, co jest kluczowe w prawidłowej regeneracji. Staraj się też nie zapominać o serum regenerującym na końcówki, dzięki temu zapobiegniesz ich rozdwajaniu.
Na koniec pamiętaj aby uzbroić się przede wszystkim w cierpliwość. Czas odbudowy zniszczeń włókien włosów może być różny, jednak prawidłowa i systematyczna pielęgnacja sprawi, że Twoje włosy będą gęste, elastyczne i pełne blasku.


2017 © BEAUTYSUPPLY.PL, Realizacja Result Media