Opinie o Nas Jak dodać włosom objętości? 4 sprawdzone sposoby!
26 październik 2022

suszarki-do-wlosow-beautysupply

Marzysz o włosach tak gęstych, że ludzie będą patrzeć na Ciebie z zachwytem? Nie martw się, to możliwe! Nawet jeśli twoje włosy są cienkie i delikatne, istnieje kilka sprawdzonych sposobów na dodanie im objętości. Poniżej znajdziesz siedem skutecznych metod.

Dodaj objętości, susząc włosy pod włos!

Włosy należy suszyć w kierunku odwrotnym do ich wzrostu. Wszystko po to, aby nie były one przyklapnięte. Jak suszyć pod włos? Suszenie rozpocznij od włosów na dole. Dopiero później zabierz się za wierzch fryzury. Włosy na dole są cięższe. Dzięki temu, że zaczniesz je suszyć od spodu, unikniesz ich przyklapnięcia.

Pamiętaj także o tym, aby nie suszyć włosów na maksymalnej mocy. Suszarka powinna być ustawiona na chłodny lub letni nawiew. Dzięki temu unikniesz przesuszenia fryzury oraz podrażnienia skóry głowy.

Jak suszyć, to tylko suszarką z dyfuzorem

Czym jest dyfuzor? To nic innego jak rozszerzenie suszarki, które ma formę koszyczka. Dzięki niemu możesz uniknąć przyklapnięcia włosów u nasady. Aby to osiągnąć, rozstaw koszyczek na suszarce i wsuń włosy między jego ramiona. Następnie susz każdy pukiel oddzielnie, lekko dociskając dyfuzor do głowy.

Pamiętaj! Suszenie fryzury pod dyfuzorem to bardzo ważna czynność dla osób mających cienkie i rzadkie włosy. W taki sposób dodasz im objętości oraz zapobiegniesz ich przesuszeniu!

suszenie-wlosow-pod-wlos-objetosc

Jak poprawnie suszyć włosy?

Wiemy, że aby nadać objętości włosom, należy je suszyć na suszarce z dyfuzorem. Ale to nie wszystko! Warto zainwestować w okrągłą szczotkę do modelowania. Okrągłe szczotki są idealne do rozczesania i układania włosów. Wybierając szczotkę, warto zwrócić uwagę na to, czy posiada dziurki w korpusie. Dziurki w korpusie sprawiają, że powietrze ma jak przelatywać. Dzięki temu włosy się lepiej układają. Im większa średnica, tym większe uniesienie włosów. Warto użyć również lotionu do modelowania włosów.

Dodatkowo pomagają one równomiernie rozprowadzić ciepło suszarki. Dzięki temu włosy szybciej się suszą, a jednocześnie są bardziej miękkie i bardziej lśniące.

Zmiana przedziałka to dobry sposób na dodanie objętości włosom

Włosy, tak jak i ludzie, przyzwyczajają się. I to dość szybko. Jeśli ciągle nosisz przedziałek na jednej stronie, Twoje włosy się przyzwyczajają i zaczynają przylegać do głowy. Dlatego warto zmieniać strony przedziałka. Dzięki temu dodasz objętości swoim włosom. Dodatkowo efekt wzmocnisz, używając sprayów, które pomagają odbić głowę od nasady. Polecamy spray I Want Body Texture od Eleven Australia. Kosmetyk łączy ze sobą puder teksturyzujący oraz spray nadający objętości. Z tym produktem osiągniesz najlepsze efekty godne najbardziej profesjonalnych fryzjerów.

Jak poprawnie tapirować włosy, aby nadać im objętości?

Tapirowanie włosów to podstawowa technika, która pozwala uzyskać dodatkową objętość. Aby jednak osiągnąć żądany efekt, należy pamiętać o kilku ważnych aspektach. Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na właściwy dobór produktu do tapirowania. Najlepiej sprawdzają się spraye i pudry teksturyzujące, które dodają włosom objętości oraz nadają im teksturę. Po drugie, należy pamiętać o odpowiednim naniesieniu produktu na włosy — nie można go przesadzić! Na koniec, ważne jest również odpowiednie rozczesanie włosów przed tapirowaniem. Należy to robić delikatnie, aby nie uszkodzić struktury włosa.


2017 © BEAUTYSUPPLY.PL, Realizacja Result Media