Opinie o Nas Pielęgnacja włosów jesienią - praktyczne porady i główne zasady
8 wrzesień 2022

pielegnacja-wlosow-w-beautysupply

Jesień to idealny moment na podcinanie końcówek. Włosy są osłabione i zniszczone po letnim słońcu, kąpielach w basenie czy też częstych stylizacjach. Aby je odżywić, należy usunąć zniszczone końcówki.

Pielęgnacja włosów jesienią - porady

Pierwszym krokiem jest ograniczenie mycia włosów na sucho. Jeśli to możliwe, myj włosy mniej często lub używaj delikatnych szamponów dla wrażliwych skór głowy.

Drugim krokiem jest regularne nawilżanie włosów. Jesienią warto stosować bogatsze odżywki i maski, które pomogą w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia.

Trzecim krokiem jest ochrona włosów przed zimnym powietrzem. Jesienią i zimą warto stosować olejki do włosów, które pomogą chronić je przed uszkodzeniami.

Czwartym krokiem jest unikanie prostowania włosów. Jesienią i zimą warto stosować delikatne fryzury, które nie będą podrażniać skóry głowy. 

praktyczne-porady-pielegnacja-wlosow-jesienia

6 głównych zasad pielęgnacji włosów jesienią

Zacznij od dobrego, ostrego cięcia!

Jesień to idealny moment na podcinanie końcówek. Włosy są osłabione i zniszczone po letnim słońcu, kąpielach w basenie czy też częstych stylizacjach. Aby je odżywić, należy usunąć zniszczone końcówki.

Skutecznie oczyszczaj włosy

Warto zacząć od dokładnego, mocnego oczyszczenia głowy. Zadbana skóra głowy to gwarancja gęstych, uniesionych u nasady włosów. Jesienią należy myć włosy 2-3 razy w tygodniu, aby zapobiec przesuszeniu. Używaj szamponów i odżywek do włosów suchych.

Odżywianie włosów to podstawa

Na początku jesieni warto poświęcić włosom trochę uwagi i skutecznie je odżywić. Jest to najlepszy okres na odżywianie, ponieważ na początku jesieni temperatury nie są ani za wysokie, ani za niskie. Co więcej, w tym okresie nie nosimy jeszcze czapek, czyli nie narażamy naszych włosów na uszkodzenia mechaniczne. Warto w tym czasie wprowadzić do rutyny pielęgnacyjnej olejowanie włosów. Olejowanie włosów to nic innego jak natłuszczenie ich. Dzięki temu włosy stają się bardziej odporne na uszkodzenia, łatwiej się rozczesują i nabierają blasku.

Przygotuj włosy na zimę! 

Zima bywa problematyczna dla naszych włosów. Dlatego warto je odpowiednio przygotować na tę porę roku. Jak się za to zabrać? Najlepiej wzmacniając je olejowaniem i odżywkami. Olejowanie odgrywa tu zdecydowanie kluczową rolę. Co więcej, używanie olejków zmniejsza efekt puszenia się. Warto pamiętać o zabezpieczeniu końcówek. 

Unikaj przesuszenia włosów

Jak nie dopuścić do przesuszenia włosów? Włosy powinny wysychać samodzielnie. Jednakże, nie zawsze mamy na to czas. Jak zatem suszyć włosy, aby ich nie przesuszyć? W pierwszej kolejności należy rozczesać włosy i usunąć z nich nadmiar wilgoci ręcznikiem. Następnie trzeba je rozdzielić na pasma i suszyć każde z osobna. Warto suszyć je od nasady, a nie od końcówek. Podczas suszenia warto używać chłodnego lub letniego nawiewu, a także trzymać suszarkę oddaloną od włosów. Suszenie końcówek można z kolei zakończyć przez kilkukrotne przesunięcie suszarki po całej długości włosa.

Nie zapomnij o peelingach

Warto raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie - w zależności od potrzeb - stosować peelingi do włosów. Peeling do skóry głowy pomaga oczyścić ją z sebum i nieczystości, a także działa przeciwłupieżowo. Peeling do włosów pomaga natomiast pozbyć się martwego naskórka.  Regularnie wykonywane peeling sprawia, że włosy stają się bardziej lśniące, gładkie i łatwiejsze do rozczesania.

glowne-zasady-pielegnacji-wlosow-jesienia

Czy dieta ma wpływ na pielęgnacje włosów jesienią? 

Dieta może mieć wpływ na pielęgnacje włosów. I to niezależnie od pory roku. Jesienią jednak warunki atmosferyczne mogą być bardziej suche niż zwykle. Warto więc spożywać więcej owoców i warzyw oraz picie dużo wody, aby utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia we włosach. Ponadto, unikanie prostowania włosów i stosowanie delikatnych fryzur może pomóc zapobiec podrażnieniom skóry głowy. Na czas jesienny warto do diety wprowadzić sezonowe warzywa, np.: dynię. To sezonowe warzywo zawiera wiele witamin. W dyni znajdziemy witaminy: A, E, C, a także te z grupy B oraz mikrolementy takie jak: żelazo, wapń, magnez czy potas. 

Pamiętaj, że jesień to dobry czas na zadbanie o swoje włosy! Warto przygotować je do zbliżającej się zimy. Pomyśl o właściwej pielęgnacji oraz zabezpieczeniu kosmyków! 


2017 © BEAUTYSUPPLY.PL, Realizacja Result Media