Opinie o Nas Odrosty? Znamy szybki sposób, żeby je zatuszować!
3 sierpień 2022

koloryzacja-beautysupply

Odrosty to włosy, które rosną poza granicami naszej fryzury. Mogą być trudne do zatuszowania, ale istnieje kilka sposobów na ich ukrycie.

Czy jedyny sposób na zatuszowanie odrostów to farbowanie?

Pierwszą myślą, gdy zobaczysz odrosty na głowie jest to, aby znów pofarbować włosy. Czy to jednak konieczne? Odrosty mogą być uciążliwe, ale istnieje kilka sposobów na ich zatuszowanie bez konieczności farbowania włosów. Możesz spróbować przyciemnić odrosty lub rozjaśnić je, aby pasowały do całości. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzać z tymi metodami, ponieważ mogą one osłabić twoje włosy. Produkty, których możesz użyć to:

  • Korektor do włosów - nakładasz go na odrosty i rozczesujesz, aż do uzyskania pożądanego efektu. 
  • Spray do włosów - spryskujesz nim odrosty i rozczesujesz je tak, aby pasowały do całości. Możesz też użyć sprayu na całych włosach, aby je przyciemnić.
  • Farba do włosów- farbujesz odrosty na kolor zbliżony do reszty włosów. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzać z ilością farby. 
  • Pianka do włosów - spryskujesz nią odrosty i rozczesujesz je tak, aby pasowały do całości. Pianka nie pozostawia tłustego filmu na włosach.

Domowe sposoby na zatuszowanie odrostów

Istnieje pewna alternatywa, której możesz użyć, by zamaskować odrosty. Możesz użyć naturalnej płukanki przyciemniającej albo rozjaśniającej włosy. Nie zmienią one mocno koloru włosów, ale choć trochę pomogą zwalczyć odrosty. Innymi sposobami jest:

  • regularne i częste mycie włosów - na czystych włosach odrosty są mniej widoczne
  • odbijanie włosów od nasady, by dodać im nieco tekstury
  • użycie opaski na włosy, która pomoże zakryć odrosty
  • stosowanie fryzur, które maskują odrosty (np. kucyk)
  • stosowanie suchych szamponów z pigmentem, by zakryć odrost
  • dodanie rozjaśniacza do swojego szamponu albo pianki do mycia włosów

Co zrobić z odrostem, gdy chcę wrócić do naturalnego koloru?

Jak poradzić sobie z odrostem, gdy chcemy wrócić do naturalnego koloru włosów? Możesz dodać rozjaśniacz do swojego szamponu albo pianki do mycia włosów. Nakładanie maseczek i odżywek, które przyciemniają lub rozjaśniają włosy, może również pomóc ci osiągnąć pożądany efekt. Rozjaśnione naturalnie ciemne włosy, łatwiej przywrócić do ich naturalnego wyglądu. Można po prostu przyciemnić włosy lub wykorzystać trwającą modę na jaśniejsze końcówki. Jeśli chodzi o powrót do jasnego koloru - pozostaje tylko opcja stopniowego rozjaśniania tych partii włosów, które zostały przyciemnione.


2017 © BEAUTYSUPPLY.PL, Realizacja Result Media