Opinie o Nas Jak się pozbyć swędzenia brody?
23 czerwiec 2022

Twoja skóra diabelnie Cię drażni i swędzi? Drapiesz i drapiesz, ale ulga nie przychodzi? Pomożemy Ci pozbyć się tego problemu.

Czemu broda swędzi?

Kiedy na twarzy pojawia się warstwa włosów, gruczoły łojowe muszą „obsłużyć” większy obszar. Sebum to naturalna substancja nawilżająca, wydzielana przez gruczoły łojowe. Wydzielana jest po to, by nawilżyć skórę, a do tego stworzyć lepsze warunki do wzrostu zarostu. Produkcja sebum spada, a jego ilość nie wystarcza, żeby nawilżyć i skórę, i brodę. W efekcie jedna i druga jest przesuszona oraz dużo bardziej podatna na urazy. Skóra zaczyna dawać znaki, że coś jest nie tak i zaczyna swędzieć.

swedzenie-zarostu-jak-sie-pozbyc

Jakie są jeszcze przyczyny swędzenia brody?

Często za suchość brody bardzo często odpowiada ograniczona ilość sebum. Ale nie powinniśmy bagatelizować też innych przyczyn. Co jeszcze wpływa na problem swędzenia zarostu? 

  • Niska temperatura - mroźne powietrze naraża skórę na podrażnienia i przesuszenie. Widoczne jest to nie tylko na twarzy, ale też bardzo często na dłoniach. 
  • Długość brody - im dłuższa, tym więcej potrzeba jej mycia i pielęgnacji. Nieodpowiednia pielęgnacja może doprowadzić do swędzenia. 
  • Twarda woda - musisz wiedzieć, że twoje włosy i skóra są szczególnie narażone na negatywne działanie wody. Jeśli często zmieniasz miejsce zamieszkania lub dużo podróżujesz, stosuj olejki do brody. One skutecznie niwelują szkodliwe działania twardej wody. 

Co robić, aby pozbyć się swędzenia brody?

Swędzenie brody jest uciążliwe, ale nie jest nie do pokonania. Znajomość przyczyny swędzenia pomoże w pielęgnacji Twojej brody. Zaopatrz się w odpowiednie produkty i walcz z tym denerwującym uczuciem, a także pielęgnuj skórę twarzy. Sposobów na pozbycie się swędzenia brody jest kilka. Oto one: 

Olejki do brody to zdecydowana konieczność

Olejki to jeden ze sposobów na problem swędzącej brody. Stosowanie olejków do brody pomoże ukoić nieznośne swędzenie. A może nawet pomoże się go pozbyć. Naturalne oleje nawilżają i odżywiają zarówno brodę, jak i skórę pod nią. Broda przestaje być sucha i nie podrażnia skóry twarzy oraz zyskuje optymalne warunki do wzrostu. 

Stosuj kartacz

Kartacz to kolejny sposób na swędzenie brody. Czym jest kartacz do brody? To nic innego jak szczotka, która najczęściej wykonana jest z naturalnego włosia dzika. Do głównych zadań kartacza należą: uśmierzanie swędzącej brody i wyczesywanie martwego naskórka. Dodatkowo, szczotkowanie brody za pomocą kartacza usuwa zanieczyszczenia. Znacznie pobudza też krążenie krwi. Dostarcza twojej skórze niezbędnych składników odżywczych. 

Myj brodę szamponem do brody

Skuteczna pielęgnacja brody to również pomoc w walce z problemem swędzenia. Odpowiedni szampon do brody zapewnia skuteczną pielęgnację. Co więcej, ułatwia rozczesywanie zarostu, ale też bardzo dobrze go nawilża. Co więcej, usuwa z niej resztki martwego naskórka. Przy wyborze szamponu należy kierować się tym, aby  nie zawierał on silikonów, parabenów i innych sztucznych składników.

Niektórzy mężczyźni uważają, że szampon do brody to zbytek, ale w rzeczywistości jest on niezbędny. Szampon dobroczynnie wpływa na brodę, a także pozwala uniknąć podrażnień i alergii. Tak samo jak i olejek do brody. 


2017 © BEAUTYSUPPLY.PL, Realizacja Result Media