Opinie o NasStylizacja włosów dla mężczyzn
27 kwiecień 2017

Na Twój wizerunek wpływa postawa, modne ubranie oraz fryzura. Warto by wszystko to współgrało z Twoim stylem! Sprawdź już dziś jakie fryzury warto nosić tego roku!

Odpowiednia stylizacja włosów dla mężczyzn

Tylko dlatego, że przyzwyczaiłeś się do jakiejś fryzury, nie oznacza że powinieneś nosić tak samo uczesane włosy każdego dnia. Fryzura to styl. A styl jest, a przynajmniej powinien być, zmienny. Zmieniaj go, baw się włosami, pokazując że umiesz cieszyć się chwilą a jednocześnie twardo stąpasz po ziemi i potrafisz się dostosować do każdej sytuacji. Dzięki odpowiednim produktom odkryjesz jak połączyć te cechy.

Odpowiednia stylizacja może całkowicie zmienić odbiór Twojej osoby w oczach innych. To Ty decydujesz, jak chcesz być postrzegany. Poprzez stylizację możesz wyrazić swój bunt, indywidualizm czy siłę, a wszystko to w harmonii z trybem życia, jaki prowadzisz.

Dawniej mężczyźni ograniczali się tylko do mycia i suszenia włosów. Dzisiaj także stylizacja stała się integralną częścią porannego rytuału. To, co nie uległo zmianie to fakt, że włożywszy raz wysiłek w stworzenie wizerunku, raczej wolą już o nim nie myśleć aż do wieczornego wyjścia.

Na szczęście mężczyźni mogą teraz korzystać z niemal nieograniczonej gamy produktów, zarówno do pielęgnacji jak i stylizacji włosów, z przeznaczeniem dla ich wyjątkowych potrzeb.

Idąc na biznesowe spotkanie, włosy można gładko zaczesać do tyłu lub na bok. Z kolei wybierając się ze znajomymi na imprezę, czy wychodząc do kina można sobie pozwolić na zdecydowanie większy luz.

Kosmetyk dobieramy więc ze względu na indywidualne potrzeby. Przy krótkich włosach wybierane są najczęściej żele, gumy, pasty i glinki. W zależności od ich przeznaczenia (moc, stopień nabłyszczenia)oraz sposobu, w jaki zostaną nałożone, możemy uzyskać albo klasyczny, grzeczny efekt jak u Ryana Goslinga lub łobuzerski nieład jak u Brada Pitta w „Podziemnym kręgu”. Możliwości jest wiele!

Jakie produkty są odpowiednie dla jakiej fryzury?

  • Żele do włosów. Idealne rozwiązanie dla panów z krótkimi i bardzo krótkimi włosami. Nadają się w większości zarówno do stosowania na suche jak i na mokre włosy, uwydatniając je do stylizacji. Najbardziej klasyczny z produktów, który jednak przeszedł w ostatnich latach znaczącą metamorfozę. Panowie mają w tej chwili znacznie szerszy wybór niż tylko mokry, mocny lub bardzo mocny żel. Oczywiście panowie, wybierający stylizację inspirowaną klimatem śródziemnomorskim, najprawdopodobniej pozostaną wierni żelowi, który sprawi, że włos będzie wyglądał jak mokry i podkreśli skręt, ale co z wielbicielami odważniejszych fryzur?

 

Obecnie mamy do czynienia także z żelami typu żywicznego, określane mianem kleju do włosów. Przykładem takiego produktu może być American Crew Superglue, który sprawi, że włosy będą wyniesione na wyższy poziom! Obowiązkowa pozycja dla wielbicieli stylu Rockabilly i fryzur w stylu Elvisa Presleya.

Oczywiście najmodniejszym w ostatnim czasie efektem jest mat. Stał się nowym synonimem dobrego smaku i elegancji. Matowe wykończenie fryzury to idealna równowaga pomiędzy klasyką a trendem przy zachowaniu wrażenia pełnej naturalności. Bo nic tak nie intryguje, jak mężczyzna, który oczarowuje swoim wyglądem podczas gdy jego look mówi, że nawet się nie starał. Produktami, które pomogą uzyskać taki efekt są najczęściej pasty i pudry, dodające przy okazji objętości, ale ostatnio pojawiły się też takie żele! Szczególnie polecam American Crew Ultramatte. Średnia moc utrwalenia i 100% matowego efektu dla stworzenia zdefiniowanego, mocnego wizerunku bez cienia zadęcia.

  • Pasty i kremy do modelowania. Ta grupa kosmetyków charakteryzuje się przede wszystkim dużą elastycznością. Ich różnorodność daje nieograniczone możliwości stylizacji.

Od matowych past i włóknistych kremów dla naturalnej fryzury z efektem „out of bed” czy "messy" do kremów modelujących i past nabłyszczających dla zamknięcia niesfornych włosów w grzecznych ramach. W przypadku pierwszej grupy polecam American Crew Fiber lub L'oreal Stiff Paste. Włókniste kremy dają pełne pole do popisu w tym temacie. Można przy ich użyciu wyczarować zarówno fryzury typu „irokez” , zaczesać włosy lekko na bok do biura, a wychodząc po pracy na piwo potargać je, aby stworzyć bardziej niedbały look, tak przyciągający spojrzenia. Pełna swoboda w wyrażaniu siebie. Pasty nabłyszczające świetnie będą się z kolei prezentowały z dobrze skrojoną marynarką. Wszystkie pasty i kremy modelujące najlepiej sprawdzają się u panów z włosami od 2,5 do 5cm, ale i tak wszystko zależy od tego jak spędzasz swoje dni, gdzie pracujesz i jakie są Twoje pasje. Dlatego niezwykle cenna jest rozmowa ze stylistą, który właściwie dobierze zarówno charakter przyszłej fryzury jak i odpowiedni produkt, aby dopełnić całość wizerunku.

  • Woski i pomady. To rozwiązanie dla panów, którzy lubią mieć swoje włosy pod pełną kontrolą. Dzięki tym produktom włosy będą się miękko układać i naturalnie lśnić. Typowym przedstawicielem pomad wodnych jest niebieska pomada od Reuzel, natomiast w przypadku pomad woskowych różowa puszka od tego producenta.

 

  • Produkty do włosów kręconych. Ponieważ w ostatnim czasie panowie chętniej zapuszczają włosy, na horyzoncie pojawił się problem z włosami kręconymi. O ile ścięte krótko trzymają się zazwyczaj w miarę zwartej „bryle”, tak w momencie przekroczenia magicznej długości ok. 3cm zaczynają być nieznośne. Z pomocą przychodzą pianki do włosów kręconych, fluidy i lekkie woski. Te jednak, nieodpowiednio użyte potrafią skleić loczki zamiast tylko ujarzmić lub podkreślić skręt. Także tutaj z pomocą przychodzi firma Lakme, która w swojej ofercie posiada dwa wspaniały produkt do pielęgnacji włosów kręconych: Rings. Jest to kosmetyk o żelowo-kremowej konsystencji. Nie sklejaja i nie obciążają włosów.

Dodatkowo przy włosach kręconych bardziej niż przy każdym innym typie włosów, należy pamiętać o odpowiednim odżywieniu! Loczki z natury są bardziej podatne na przesuszenie, także warto pamiętać o dobrym szamponie i odżywce.

Rynek męskich fryzur w ostatnim dziesięcioleciu

Rynek męskich kosmetyków w ostatnich latach bardzo mocno się rozwinął. Także panowie zaczęli przykładać większą wagę do swojego wyglądu. Należy jednak pamiętać, że sam kosmetyk do stylizacji nie zapewni oszałamiającego efektu, jeżeli nie będzie podstawy w postaci dobrze dobranej fryzury. Musi ona pasować zarówno do kształtu twarzy jak i być oprawą dla charakteru i całego wizerunku. Stylowy mężczyzna jest nie tylko modnie ubrany, ale również dobrze uczesany.


2017 © BEAUTYSUPPLY.PL, Realizacja Result Media