Opinie o Nas Na czym polega keratynowe prostowanie włosów?
22 listopad 2021

W ostatnich latach, jednym z najczęściej wybieranych zabiegów w salonach fryzjerskich jest keratynowe prostowanie włosów.  Proste włosy to marzenie wielu kobiet, które pragną zaoszczędzić czas lub ujarzmić niesforne włosy, które słyną z przesuszenia oraz puszenia się. Zabieg ten stał się tak popularny, ponieważ jego działanie jest skuteczne, a do tego błyskawiczne. Jednak, co to dokładnie jest?

dlugie-wlosy-proste

Keratynowe prostowanie włosów, co trzeba wiedzieć?

Podstawowym budulcem łodygi i osłonki włosa jest właśnie keratyna. Jest to jeden z głównych składników białkowych włosa. Za elastyczność i sprężystość włosa odpowiada wnętrze łodygi, w której włókna keratynowe połączone są ze sobą wiązaniami siarczkowymi. A dzięki keratynie znajdującej się w osłonce możemy uzyskać efekt blasku. Dzięki swoim właściwościom pomaga nawilżyć i uelastycznić włosy. 

Na czym więc polega ten zabieg?

Formuła ma za zadanie wprowadzić keratynę do wnętrza włosa. Ważne jest to, aby przy wprowadzaniu tego składnika pamiętać o zmieszaniu go z substancją, która pełni funkcję nośnika białka, czyli tzw. formaldehyd. Mieszanka ta, wprowadzana jest na włosy za pomocą prostownicy o wysokiej mocy 200-240 stopni, dlatego ważne jest to, aby zabieg wykonały osoby profesjonalne, które wiedzą jaką temperaturę dobrać do faktycznego stanu włosa, aby ich bardziej nie uszkodzić.

prostowanie-wlosow

Jak dbać o włosy po keratynie?

Po wyjściu od fryzjera, włosy są w stanie idealnym, gładkie, piękne i proste. Lecz, aby włosy zostały w nim utrzymane, należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Po zabiegu prostowania keratynowego włosów, utrzymują one ten efekt na jakiś czas. Jeżeli nie będziemy dbały o nie w odpowiedni sposób, po 3-4 miesiącach, pasma powoli zaczyną wracać do pierwotnego stanu. 

Efekt utrzymasz dłużej, jeśli będziesz je codziennie pielęgnować. Pierwszą, fundamentalną zasadą mycia włosów po tym zabiegu jest unikanie szamponów oczyszczających. Nie tylko wysuszają one końcówki, ale także wypłukują keratynę zawartą we włosie. Warto przy zakupie zwrócić uwagę na skład i jeśli to możliwe, wybrać produkty zawierające keratynę. Najważniejsze jest to, aby kosmetyki stosowane do pielęgnacji, nie zawierały soli oraz silikonów, alkoholu oraz SLS-ów. Warto unikać prostownicy, szczególnie przez pierwsze dwa tygodnie po wykonaniu zabiegu. 

Co z suszeniem?

Włosy najlepiej pozostawiać do naturalnego wyschnięcia. A przynajmniej tak jest zazwyczaj. Jednym z wyjątków, jest właśnie suszenie włosów, które przeszły zabieg keratynowego prostowania włosów. Po tym zabiegu, należy objąć włosy szczególną troską. Nie powinno się ich farbować ani wykonywać żadnych innych zabiegów. Jeśli jednak o suszenie chodzi, nie wolno zostawiać ich do samodzielnego wyschnięcia. Po każdym myciu należy użyć suszarki, starając się być przy tym bardzo, ale to bardzo dokładnym.

Należy pamiętać jednak, że efekt końcowy takiego zabiegu różni się, w zależności od gęstości włosów. Nie ma takich samych włosów, dlatego podjęcie decyzji o skorzystaniu z takiej usługi powinno być całkowicie samodzielne, a nie podyktowane panującymi trendami czy namową znajomych. Warto jednak skonsultować się z fryzjerem, który już choć trochę zna nasze włosy, by mógł ocenić czy naszym włosom to nie zaszkodzi. 


2017 © BEAUTYSUPPLY.PL, Realizacja Result Media