Opinie o Nas Dekoloryzacja włosów - 5 rzeczy na które musisz zwrócić uwagę
19 listopad 2021

Zmiana koloru włosów nie okazała się tak dobrym pomysłem, jak pierwotnie zakładałaś? Zdarza się tak, że koloryzacja zamiast szczęścia, przynosi jedynie rozczarowanie. By uniknąć chodzenia z fryzurą, która nie sprawia radości, można zastosować zabieg dekoloryzacji.

rozowe-wlosy

Czym jest dekoloryzacja?

Dekoloryzacja to nic innego jak ściąganie koloru z włosów. Zabieg polega na usunięciu ciemnych pigmentów, które są zawarte w farbach. Dzięki niej pozbędziesz się niepożądanego koloru i powoli będziesz mogła wrócić do naturalnego. 

Można przeprowadzić ją na dwa sposoby, używając rozjaśniacza albo wykorzystując specjalne ściągacze kolorów. Pierwszy polega na szybkim odbarwieniu włosa, lecz nie szkodzi on strukturze włosa, jeżeli jest wykonany przez profesjonalistów. Drugi sposób jest zdecydowanie delikatniejszy w porównaniu z pierwszym, przez co trwa znacznie dłużej. 

By efekt dekoloryzacji był zadowalający, należy przestrzegać kilku zasad. Oto 5 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę przy dekoloryzacji. 

1. Odpowiednie przygotowanie włosów i skóry głowy

Aby zabieg był udany, niezwykle istotne jest przygotowanie się do niego. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu, jesteś w stanie zminimalizować szkody, które wystąpiły na włosach i skórze głowy. Pierwszą, fundamentalną rzeczą, jaką należy zrobić jest sprawdzenie czy produkty nie wywołują reakcji alergicznych. Możesz sprawdzić to poprzez nałożenie niewielkiej ilości na skórę i pozostawienie na kilka godzin. Jeżeli nie zauważysz w tym miejscu żadnych zmian, możesz śmiało użyć tego produktu.

2. Wybór profesjonalnych kosmetyków

By dekoloryzacja okazała się skuteczna, należy skorzystać z kosmetyków specjalnie do niej przeznaczonych. Jeżeli decydujesz się na skorzystanie z zabiegu w salonie fryzjerskim, nie musisz się o to martwić, ale niekiedy dobrze jest dopytać. Jeśli jednak decydujesz się na wykonanie dekoloryzacji samodzielnie, ważne jest to, aby dokładnie poznać skład kosmetyków oraz śledzić instrukcje zawarte w opakowaniu. 

3. Bezpieczeństwo przede wszystkim

Decydując się na samodzielny zabieg, musisz pamiętać o tym, że produkty te, mogą zawierać drażniące substancje. Dlatego niezwykle ważne jest to, aby przed całym procesem odpowiednio przygotować swoje miejsce oraz samego siebie. Przed rozprowadzeniem preparatu należy założyć rękawiczki ochronne, nawet wtedy, gdy rozprowadzać je będziesz za pomocą pędzelka. Bezpieczeństwo to także stosowanie się do instrukcji oraz odpowiednim przygotowaniu proporcji. Instrukcje znajdują się w opakowaniach w konkretnym celu.

4. Jak pielęgnować włosy po zabiegu dekoloryzacji?

Dekoloryzacja się udała, włosy znów nam się podobają. I co dalej? Na tym proces się nie kończy. Bardzo ważna po tym zabiegu jest pielęgnacja. Usuwanie sztucznych, ciemnych pigmentów może uszkodzić włos, dlatego po wykonaniu zabiegu, do mycia głowy warto jest stosować profesjonalne kosmetyki, które posiadają keratynę, czyli składnik odżywczy, który pomaga odżywić osłabione pasma włosów. W tym czasie należy odpowiednio skupić się na pielęgnacji, do której mogą posłużyć odżywiające i nawilżające maski do włosów. Warto skupić się także na olejowaniu włosów, które nie tylko poprawia miękkość i elastyczność włosa, ale także wzmacnia poziom ich nawilżenia. 

5. Kiedy zrezygnować z dekoloryzacji?

A co zrobić, jeżeli kolor nam się nie podoba, lecz włosy są w ciężkim stanie? W tym przypadku zdecydowanie odradzamy dekoloryzację. Jeżeli kondycja włosa jest bardzo osłabiona, trzeba ją najpierw odbudować, by móc się poddać temu zabiegu. Słabe, cienkie włosy również nie powinny być poddawane zabiegowi. Choć sam proces nie niszczy włosa, znacznie je osłabia. Dlatego, jeśli Twoje włosy są bardzo zniszczone, najpierw popraw ich kondycję!

Pamiętaj, że nie musisz męczyć się z kolorem, który jednak nie spełnił Twoich oczekiwań. Zawsze możesz poddać się zabiegowi dekoloryzacji. Doradzamy, aby wykonany został on przez ręce profesjonalistów, lecz jeśli zdecydujesz się na samodzielne wykonanie procesu - pamiętaj, aby być uważnym. Nie chcemy przecież zaszkodzić włosom bardziej. ;)  


2017 © BEAUTYSUPPLY.PL, Realizacja Result Media